ورود
عضویت

0


دستگاه تست قند خون کلورچک

مجهزبه تکنولوژی خروج نوارتست بدون دخالت دست برای پیشگیری ازانتقال عفونت، مجهزبه امکان نمونه گیری ازقسمتهای مختلف بدن، قابلیت نگهداشتن نتایج 450 تست درحافظه، دادن پاسخ تست فقط در7ثانیه، میزان خون موردنیازفقط 7 میکرولیتر، قابلیت تنظیم 4 نوبت یادآوری برای انجام تست قندخون، قابلیت هشدارمیزان غیرطبیعی کتون خون، دارای گارانتی مادام العمر

دستگاه تست قند خون کلور چک در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

بیماری قند خون از جمله بیماری های رایج در میان مردم می باشد. کسانی که دارای قند خون بالا می باشند برای کنترل این امر نیاز به بررسی مداوم قند خون خود دارند. خوشبختانه امروزه وجود دستگاه های قند خون خانگی با قیمت مناسب امکان کنترل قند خون افراد و تأثیر عوامل مختلف روی آن را آسانتر کرده است. دستگاه کلورچک از جمله دستگاه های رایج در میان مردم می باشد. این دستگاه به علت حافظه مناسب، محبوبیت مطلوبی را در میان مردم دارا می باشد. این دستگاه با کمترین مقدار خون(7.میکرولیتر) تست گلوکز خون را انجام می دهد. از آنجایی که خروج نوار تست توسط دست، امکان انتقال عفونت را افزایش می دهد؛ بنابراین در این دستگاه برای جلوگیری از این امر از تکنولوژی خروج نوار تست به صورت خودکار استفاده شده است.

این دستگاه 4 حالت اندازه گیری را برای کاربر فراهم می آورد. اولین اندازه گیری، حالت General است که هیچ گونه وابستگی به زمان صرف غذا نداشته و در تمام طول روز می توان از این حالت استفاده کرد. حالت AC دستگاه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فرد 8 ساعت غذا مصرف نکرده باشد. حالت PC مربوط به اندازه گیری قند خون 2 ساعت پس از صرف غذا می باشد. حالت QC نیز برای اندازه گیری با استفاده از محلول کنترل کننده می باشد. در واقع محلول کنترل کننده حاوی گلوکز می باشد که با نوار تست واکنش داده و برای کنترل صحت عملکرد دستگاه و نوار مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجاییکه خطا در اندازه گیری قند خون عوارض سبب بروز عوارض جبران ناپذیری می گردد بنابراین برای کنترل صحت عملکرد دستگاه بهتر است حداقل هفته ای یکبار دستگاه را توسط محلول کنترل کننده بررسی کنید.

این دستگاه قابلیت ذخیره 450 تست در حافظه خود را دارد. برای مشاهده نتایج ذخیره شده در حافظه دستگاه دکمه M روی دستگاه را فشار دهید. با فشردن این دکمه آخرین نتیجه حاصل از اندازه گیری بر روی صفحه نمایش نمایان می گردد. یکی از قابلیت دیگر این دستگاه امکان میانگین گیری نتایج 7، 14، 21، 28، 60 و 90 روزه را برای کاربر فراهم می آورد. برای استفاده از این قابلیت پس از نمایش علامت M بر روی صفحه نمایش دستگاه، دکمه M را به مدت 3 ثانیه فشار داده تا دستگاه در حالت میانگین گیری  7 روزه قرار گیرد و با فشردن مجدد این دکمه میانگین گیری 14، 21 و ... نیز بر روی صفحه نتایج نشان داده می شود.

این دستگاه قابلیت نمایش هشدار قند خون پایین را دارا می باشد. در صورتیکه قند خون فرد در محدوده 10-69 mg/dl باشد علامت low بر روی صفحه نمایش نمایان می گردد. همچنین در صورتیکه قند خون فرد از سطح خطر بیشتر باشد( بیشتر از 600 mg/dl) علامت H1 بر روی صفحه نمایش ظاهر می گردد.

یکی از ویژگی های این دستگاه امکان تنظیم یادآوری برای اندازه گیری گلوکز خون می باشد تا بیماران دیابتی که نیاز به اندازه گیری قندخون خود در زمان مشخصی هستند از آن استفاده کنند. برای این کار دکمه M را فشرده و وضعیت off را انتخاب کرده تا به برنامه یادآور 2 وارد شوید.در صورتیکه پس از فشردن دکمه M وضعیت on انتخاب شود، امکان تنظیم ساعت یادآور فراهم می گردد که همانند تنظیم ساعت با فشردن دکمه M قابل تنظیم می باشد. فعال سازی و تنظیم برنامه های یادآور 2، 3 و 4 نیز به همین صورت انجام می گردد.  

یکی از عوامل موثر در خطای اندازه گیری، کاهش انرژی باتری دستگاه می باشد. بنابراین در صورت مشاهده علامت تعویض باتری بر روی صفحه نمایش، برای تعویض باتری اقدام نمایید.

نقاط مثبت و منفی:

        + دارای حافظه ذخیره نتایج مناسب

        + دارای تکنولوژی خروج نوارتست بدون دخالت دست

        - عدم امکان استفاده از نوارهای سایر دستگاه ها

 

مطالب مرتبط :

گیاهان دارویی مفید برای درمان دیابت

چگونه دیابت نوع 1 را درمان کنیم؟

ویتامین های مورد نیاز افراد دیابتی

 

 

کاربرد

خانگی

زمان پاسخگویی به تست

7 ثانیه

حداقل خون مورد نیاز

7 میکرولیتر

حافظه ذخیره نتایج

میزان حافظه داخلی

450 جایگاه حافظه

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

قابلیت خونگیری از سایر نقاط بدن

قابلیت هشدار

صفحه نمایش

LCD

نمایشگر تاریخ و ساعت

دارد

منبع تغذیه

باتری

نمایشگر تعویض باتری

قابلیت اتصال به کامپیوتر

سایر ویژگی ها

مجهز به تکنولوژی خروج نوارتست بدون دخالت دست برای پیشگیری از عفونت

اقلام همراه

قلم سوزن زنی، دفترچه راهنما

گارانتی

مادام العمر

کشور سازنده

تایوان

نقاط مثبت

دارای حافظه ذخیره نتایج مناسب دارای تکنولوژی خروج نوارتست بدون دخالت دست

نقاط منفی

عدم امکان استفاده از نوارهای سایر دستگاه ها

محصولات مرتبط