ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی امرون مدل M2 + آداپتور هدیه

قابليت خاموشي خودکار، سايز مناسب بازو/مچ 22 تا 32 سانتي متر، سنجش ضربان قلب، قابليت تشخيص آريتمي، هشدار خطاي محاسباتي، نمايشگر تعويض باتري، مجهز به سیستم Intellisense برای افزایش سرعت و دقت اندازه‌گیری، دارای نشانگر صحیح بستن کاف، دارای کیف نگهداری، 4 عدد باتری قلمی

فشارسنج امرون M2 در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

شرکت امرن اولین فشارسنج‌های دیجیتال را در سال 1973 روانه بازار کرد. این کمپانی برای فشارسنج های دیجیتال خود تاییدیه های لازم را از مراکز معتبر دریافت کرده است.  یکی از روش های کنترل بیماری فشارخون  اندازه گیری مرتب فشارخون می باشد. فشارسنج امرون مدل M2 همانند سایر فشارسنج های این کمپانی از روش اوسیلومتریک برای اندازه‌گیری فشارخون استفاده می‌کند.

در زمان استفاده از این دستگاه کاف فشارسنج به صورت خودکار باد می شود. شرکت امرون برای تنظیم میزان فشار باد موجود در کاف برای هر شخص از تکنولوژی Intellisense استفاده کرده است بر اساس این تکنولوژی فشار باد درون کاف برای هر شخص تا جایی که لازم است افزایش می یابد. کاف فشارسنج این دستگاه از جنس نایلون می باشد و برای افرادی که سایز دور بازوی آنها در محدوده 22 تا 32 سانتی متر است مناسب می باشد. خروجی لوله فشارسنج موجود در این دستگاه باید روی بازوی فرد قرار گیرد. قسمت انتهایی کاف باید 2 سانتی متر از قسمت خم شدگی دست فاصله داشته باشد تا فشار اندازه گیری شده به مقدار واقعی فشارخون فرد نزدیک باشد. یکی از مشکلات در اندازه‌گیری فشارخون شل یا سفت بسته شدن کاف بر روی دست می‌باشد. در صورتیکه کاف به طور مناسب دور بازو بسته شده باشد بر روی نشانگر صفحه کلمه OK نمایان می شود. حرکت بدن فرد از عوامل تاثیر گذار بر روی فشار اندازه گیری شده توسط دستگاه می باشد بنابراین از کاربر خواسته می شود که برای اندازه گیری مناسب در وضعیت مناسب و ثابت روی صندلی نشسته و از حرکت دست خود و یا صحبت کردن در زمان اندازه گیری خودداری کنند. برای جلوگیری از خطاهای  اندازه گیری بهتر است از فرد خواسته شود تا دست خود را در حالت ثابت به گونه ای قرار دهد تا ففشارسنج در راستای قلب قرار گیرد. بالا یا پایین بودن فشارسنج نسبت به سطح قلب سبب خطای اندازه گیری شده و فشارخون بیشتر و کمتری را نشان می دهد. در صورت حرکت بیش از حد دست، پیغام خطایی بر روی صفحه نمایش داده می شود.

فشارسنج امرون M2  قادر با باد کردن کاف تا فشار 220 میلی متر می باشد. در صورتیکه فشار فرد بیش از 22 باشد می توان فشار درون کاف را 30 تا 40 واحد افزایش داد. برای افزایش فشار کاف می توان دکمه start/stop را نگه داشت. پس از رها کردن دکمه، شیر فشارسنج شروع به تخلیه‌ی باد می‌کند و در نهایت نتیجه را نمایش می‌دهد.

فشارسنج omron M2 همانند سایر فشارسنج های این شرکت علاوه بر اندازه گیری فشار، ضربان قلب فرد را نیز اندازه گیری می کند. قادر به تشخیص آریتمی های قلبی است. در طول اندازه گیری فشار در صورتیکه دستگاه چندین نامنظمی در ضربان قلب را به صورت متناوب ثبت کند نشانگری که با شکل قلب بر روی صفحه نمایش دستگاه وجود دارد فعال می گردد. در این حالت به کاربر توصیه می شود که برای معاینه تخصصی به پزشک مربوطه مراجعه کند.

نتایج فشارهای ثبت شده به صورت خودکار در حافظه داخلی دستگاه ذخیره می گردد. حافظه دستگاه قادر به ذخیره 30 نتیجه اندازه گیری شده را دارد. زمانیکه حافظه دستگاه پر می شود، نتایج قدیمی تر پاک شده و نتایج جدید جایگزین آن می گردد. در صورتیکه دکمه حافظه به صورت پی در پی فشرده شود، فشارهای اندازه گیری شده قبلی به همراه ضربان قلب قابل مشاهده است.  در صورت بالا یا پایین بودن فشارخون فرد نشانگر ضربان قلب موجود بر روی صفحه نمایش دستگاه به صورت چشمک زن عمل می کند.

این دستگاه توسط 4 باتری راه اندازی می گردد. در زمان هایی که از دستگاه استفاده نمی شود به منظور جلوگیری از تخلیه خودکار باتری دستگاه پس از 5 دقیقه به صورت خودکار خاموش می گردد. از آنجایی که در این دستگاه پورت آداپتور قرار داده شده است، بنابراین کاربر می تواند به جای استفاده از باتری از آداپتور استفاده نماید. اما آداپتور این محصول همراه با آن ارائه نشده است و باید به صورت جداگانه تهیه گردد.

 

* آداپتور هدیه از برند محصول نمی باشد.*

 

نقاط مثبت و منفی:

        + مجهز به تکنولوژي Intellisense برای افزایش دقت اندازه گیری

        + داراي نشانگر برای کنترل صحيح بسته شدن کاف

        + قابليت تشخيص آريتمي

        - نداشتن آداپتور همراه دستگاه

        - حافظه ذخیره سازی محدود

        - مناسب نبودن سایز کاف برای تمامی کاربران

 

مقایسه فشارسنج های امرون:

 

 

 مطالب مرتبط:

     برترین فشارسنج های سال 2018

     15 نکته اساسی برای اندازه گیری فشارخون 

     تاثیر فشارخون بالا بر سلامتی

     تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

 

 

کاربرد

خانگی

نوع

بازویی

سایز مناسب بازو-مچ

22-32 سانتیمتر

ابعاد

12.9 * 8.4 * 10.4 سانتیمتر

وزن

400 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

1 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

30 جایگاه حافظه

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری قلمی غیر قابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

مجهز به سیستم Intellisense برای افزایش سرعت و دقت اندازه‌گیری دارای نشانگر صحیح بستن کاف

اقلام همراه

کیف نگهداری، 4 عدد باتری قلمی

تائیدیه و استاندارد

تائیدیه FDA

گارانتی

2 سال

کشور سازنده

ساخت ویتنام، تکنولوژی ژاپن

نقاط مثبت

مجهز به تکنولوژي Intellisense برای افزایش دقت اندازه گیری داراي نشانگر برای کنترل صحيح بسته شدن کاف قابليت تشخيص آريتمي

نقاط منفی

نداشتن آداپتور همراه دستگاه حافظه ذخیره سازی محدود مناسب نبودن سایز کاف برای تمامی کاربران
حسین موسوی

سروش طب

محصولات مرتبط