ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی امرون مدل M6 Comfort + آداپتور هدیه

نمايش ميانگين نتايج، قابليت خاموشي خودکار، سايز مناسب بازو/مچ 22 تا 42 سانتي متر، قابليت اعلان صوتي، سنجش ضربان قلب،قابليت تشخيص آريتمي، هشدار خطاي محاسباتي، نمايشگر تعويض باتري، دارای 4 عدد باتری قلمی، قابلیت اندازه‌گیری نبض از 40 تا 180 ضربان در دقیقه، نشانگر LED فشار خون بالا، محاسبه و نمایش سه فشار خون آخر

فشار سنج امرون مدل M6 Comfort در یک نگاه:  

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

یکی از معیارهای اساسی برای ارزیابی وضعیت سلامت بررسی فشارخون می باشد. فشارخون بالا از نشانه های بیماری در افراد می باشد که عموماً در سنین بالا دیده می شود. برای کنترل مناسب فشارخون اندازه گیری آن بسیار حائز اهمیت می باشد. برای اندازه گیری فشارخون از فشارسنج عقربه‌ای یا فشارسنج دیجیتال استفاده می گردد. فشارسنج های عقربه ای عموماً توسط افراد ماهر همچون پزشکان و پرستاران مورد استفاده قرار می گیرد. کاربری آسان فشارسنج های دیجیتال امکان استفاده آن را برای همه افراد در سنین مختلف فراهم می سازد به گونه ای که هر فرد می تواند فشارخون خود را اندازه گیری کند. کمپانی امرون فعالیت خود را در سال 1933 در زمینه‌ی تولید ابزارهای اندازه‌گیری شاخص‌های سلامتی آغاز کرد. فشارسنج‌های این کمپانی از سوی مراکز معتبر تأییدیه‌های لازم را دریافت کرده‌اند و طبق گفته‌ی شرکت سازنده بیشترین فروش را در اروپا، خاورمیانه و آفریقا دارند.

اکثر خطاهای اندازه گیری در دستگاه های فشارخون به  دلیل استفاده‌ی ناصحیح از فشارسنج دیجیتال است. به‌طورکلی هنگام اندازه‌گیری فشار، فشارسنج باید هم‌سطح و هم‌راستا با قلب باشد. وضعیت بدن هنگام اندازه‌گیری فشار هم بسیار مهم است. خم شدن رو به جلو، انداختن پاها روی یکدیگر و نشستن روی سطح خیلی نرم مثل کاناپه می‌تواند فشار را بیشتر از مقدار واقعی نشان دهد. برای اندازه‌گیری فشار بهتر است روی یک صندلی محکم نشست به‌طوری‌که کمر کاملاً صاف باشد و دست روی میزی روبروی صندلی قرار بگیرد.

گاهی علاوه بر خطاهای کاربری خود فشارسنج باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود. دستگاه فشارسنج امرونM6  به سه طریق باعث رفع خطاهای اندازه‌گیری می‌شود که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

سنسور اندازه گیری فشارسنج در کاف آن قرار گرفته است. در فشارسنج‌های معمولی این سنسور بخشی از کاف را پوشش می‌دهد. در زمان استقاده از فشارسنج باید دقت کرد که سنسور در جلوی بازو و روی سرخرگ اصلی دست قرار بگیرد تا بتواند فشارخون را اندازه‌گیری کند. هنگامی‌که کاف از جهت اشتباه روی دست بسته می‌شود، از رگ اصلی فاصله می‌گیرد و قادر به تشخیص صحیح نبض آن نیست.

شرکت امرون با بکارگیری تکنولوژی Intelli Wrap Cuff مشکلات اشتباهات کاربری را رفع می کند. وجود دقت 360 درجه در سنسورهای اندازه‌گیری قابلیت متمایز ارائه شده توسط این شرکت می باشد. این سنسورها در سرتاسر کاف وجود دارند و هیچ نقطه‌ی ضعیفی وجود ندارد. امرن اسم این قابلیت را دقت 360 درجه گذاشته که به این معنی است که کاف از هر طرفی روی بازو بسته شود صحیح است و فرقی روی نتیجه نمی‌گذارد. در نتیجه خطاهای اندازه گیری که به سبب اشتباه بستن کاف ایجاد می شود.

یکی دیگر از عوامل ایجاد خطای اندازه گیری فشارسنج بستن نامناسب کاف آن به دور بازو می باشد. کاف بازو باید یک تا دو سانتی‌متر بالاتر از آرنج هم‌سطح با قلب بسته شود و شیلنگ هوا در پایین قرار بگیرد. اگر کاف محکم به دور بازو بسته نشود، باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد فشارسنج امرون تشخیص شل بسته شدن کاف توسط فرد می باشد. فشارسنج امرون M6 قادر به تشخیص شل بودن کاف می باشد. بدین منظور نشانگر دایره ای با دو وضعیت سبز و نارنجی بر روی دستگاه تعبیه شده است. در صورتی که کاف خیلی شل باشد، نشانگر دایره‌ای با رنگ نارنجی روشن می‌شود و هنگامی که به‌اندازه‌ی کافی محکم شود، نشانگر سبز روشن می‌شود.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر اندازه گیری نامناسب فشارخون حرکت بدن فرد در زمان اندازه گیری فشار می باشد. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود که در یک وضعیت ثابت مانند حالت نشسته روی صندلی اندازه‌گیری فشار انجام شود. در صورت حرکت فرد در زمان اندازه گیری نشانگر خطای حرکتی روی صفحه ظاهر می‌شود. بنابراین فرد باید کاف را از دور بازو باز کرده و دو تا سه دقیقه بعد مجدداً فشار را اندازه‌گیری کرد.در صورتیکه در زمان اندازه گیری سنسور فشارسنج بیش از یک نامنظمی ضربان قلب را تشخیص دهد، نشانگری با شکل قلب روی صفحه ظاهر می‌شود. در صورتیکه در اندازه گیری های متناوب فشار خود با این علامت مواجه شدید برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

با اندازه گیری فشارخون توسط دستگاه درصورتیکه فشار سیستولیک بیشتر از 135 باشد چراغ موجود در کنار علامت SYS به رنگ نارنجی روشن می شود. اگر فشار دیاسیستولیک کمتر از 85 باشد، چراغ موجود در کنار علامت DIA به رنگ نارنجی روشن می شود. در صورت قرارگیری فشار در محدوده‌ی استاندارد چراغ های مربوطه رنگ سبز روشن می‌شوند.

این دستگاه قابلیت ذخیره اطلاعات فشارخون دو کاربر در حافظه خود را دارا می باشد. برای اینکه دو نفر با هم بتوانند از فشارسنج استفاده کنند و نتیجه‌ی فشارهای آن‌ها با هم اشتباه نشود دکمه‌ی تغییر کاربر روی دستگاه به شکل فیزیکی تعبیه شده است. برای اندازه گیری فشار سایر افراد نیز از حالت مهمان می توان استفاده کرد در این حالت نتیجه تست داخل حافظه ذخیره نمی‌شود. حافظه فشارسنج قابلیت ذخیره‌ی 200 نتیجه (برای هر نفر 100 نتیجه) را دارد و پس از پر شدن حافظه از قدیمی‌ترین اطلاعات موجود در حافظه شروع به پاک کردن نتایج می‌کند.

ویژگی کاربردی این فشارسنج امکان محاسبه میانگین فشارهای اندازه‌گیری شده می باشد. بدین منظور با نگه داشتن دکمه حافظه به مدت 3 ثانیه دستگاه میانگین سه فشار آخر را بر روی صفحه نمایش می دهد. همچنین امکان میانگین گیری فشارهای صبح و شب هفته‌های اخیر (تا 8 هفته) نیز وجود دارد.  

این دستگاه فشارسنج انرژی خود را از 4 عدد باتری قلمی تأمین می‌کند که در زیر دستگاه قرار می‌گیرند. ضعیف شدن باتری دستگاه یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش دقت اندازه گیری فشارخون می باشد بنابراین پس از اندازه‌گیری فشار، برای جلوگیری از تخلیه‌ی ناخواسته‌ی باتری‌ها فشارسنج پس از دو دقیقه به شکل خودکار خاموش می‌شود. حافظه دستگاه امرون  Omron M6  بعد از تعویض باتری‌ها پاک نمی‌شود.

 

* آداپتور هدیه از برند محصول نمی باشد.*

 

نقاط مثبت و منفی:

        + قابلیت محاسبه میانگین فشار خون

        + 200 ظرفیت حافظه برای ثبت فشار دو کاربر

        + دارای نشانگر زمان و تاریخ

        - عدم وجود آدابتور و یا باتری قابل شارژ

 

مقایسه فشارسنج های امرون:

 

مطالب مرتبط :

     برترین فشارسنج های سال 2018

     15 نکته اساسی برای اندازه گیری فشارخون 

     چه عواملی سبب خطا در اندازه گیری فشارخون می شود؟

     تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

 

کاربرد

خانگی

نوع

مچی

سایز مناسب بازو-مچ

22-42 سانتی متر

ابعاد

12.4 * 9 * 16.1 سانتی متر

وزن

380 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

200 جایگاه حافظه برای دو کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری قلمی غیر قابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

قابلیت اندازه‌گیری نبض از 40 تا 180 ضربان در دقیقه نشانگر LED فشار خون بالا محاسبه و نمایش سه فشار خون آخر محاسبه میانگین فشار خون صبح و شب به صورت هفتگی

اقلام همراه

کیف نگهداری، 4 عدد باتری قلمی و دفترچه‌ی ثبت فشار خون

تائیدیه و استاندارد

تائیدیه FDA

گارانتی

4 سال

کشور سازنده

ساخت ویتنام، تکنولوژی ژاپن

نقاط مثبت

قابلیت محاسبه میانگین فشار خون 200 ظرفیت حافظه برای ثبت فشار دو کاربر

نقاط منفی

عدم وجود آدابتور و یا باتری قابل شارژ
فاطمه اعلایی

سروش طب

حیدری

سروش طب

محصولات مرتبط