ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی امرون مدل M3 + آداپتور هدیه

منبع تغذیه: برق و باتری، حافظه ذخيره نتايج : 60 جایگاه حافظه برای هر کاربر، قابليت خاموشي خودکار، سايز مناسب بازو/مچ 22 تا 42 سانتي متر، سنجش ضربان قلب، هشدار خطاي محاسباتي، نمايشگر تعويض باتري، مجهز به سیستم Intellisense برای افزایش سرعت و دقت اندازه‌گیری، دارای نشانگر صحیح بستن کاف، دارای کیف نگهداری، 4 عدد باتری قلمی

فشار سنج امرون M3 در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

بیماری فشارخون از جمله بیماری های مزمن غیر واگیر است که خطر مرگ‌ومیر زودرس را بالا می برد. بالا بودن فشارخون خطرات بروز مشکلاتی همچون ایست قلبی،سکته مغزی و نارسایی قلب و بیماری های مزمن کلیه را افزایش می دهد. درگذشته پزشکان با شنیدن صدای نبض توسط گوشی های دستی فشارخون فرد را اندازه‌گیری می کردند. امروزه برای کاربری آسان‌تر از دستگاه های فشارسنج دیجیتال استفاده می گردد. شرکت امرون در سال 1973 فشارسنج های دیجیتال خود را تولید کرد. فشارسنج بازویی M3  از محصولات این شرکت بوده که در مدل بازویی ارائه شده است.

شرکت امرون برای کنترل باد وارد شده به کاف دستگاه از تکنولوژی intellisense استفاده می کند. این تکنولوژی این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد تا فشار وارد شده درون کاف تا جایی که مورد نیاز است افزایش یابد.

یکی از مشکلات در اندازه گیری فشار، بستن کاف فشارسنج در جهت مناسب می باشد. امرون در دستگاه فشارسنج M3 از تکنولوژی Intelli Wrap Cuff استفاده کرده است.  بنابراین بستن فشارسنج در جهات مختلف سبب اختلاف فشار واقعی از فشار اندازه گیری شده نمی گردد.

کاف فشارسنج این دستگاه از جنس نایلون و پلی استر می باشد و برای افرادی که سایز دور بازوی آنها در محدوده 22 تا 42 سانتی متر است مناسب می باشد. مکان مناسب برای قرارگیری کاف فشارسنج بر روی بازو، یک تا دو سانتی متر بالاتر از خم شدگی آرنج می باشد. یکی از خطاهای اندازه گیری شل و یا محکم بسته شدن کاف بر روی بازو می باشد. شرکت امرون برای رفع این مشکل نشانگر دایره ای بر روی صفحه نمایش دستگاه فشارسنج امرون M3 قرار داده است. بنابراین در صورتیکه نشانگر دایره ای به رنگ سبز روشن شود به این معنی است که کاف به اندازه کافی محکم بسته شده است اما اگر کاف شل بسته شده باشد نشانگر روشن نمی گردد.

تغییر وضعیت بدن نیز از عوامل تاثیر گذار در خطای اندازه گیری می باشد. در صورتیکه فرد در زمان اندازه گیری صحبت کند و یا دست و بدن خود را تکان دهد نشانگر خطای حرکتی روی صفحه روشن می گردد. در این حالت برای رفع خطای ایجاد شده باید کاف از دور بازو باز شده و پس از دو تا سه دقیقه مجدداً فشار را اندازه گیری کرد.

پس از اندازه گیری فشارخون توسط دستگاه فشار سیستولیک و دیاستولیک بر روی صفحه نمایش داده می شود. در صورتیکه فشار سیستول بالاتر از 135 یا فشار دیاستول کمتر از 85 باشد چراغ موجود در کنار علامت SYS یا DIA به رنگ نارنجی در می آید. در صورتیکه فشار های اندازه گیری شده در وضعیت نرمال باشد چراغ ها به صورت بی رنگ باقی می ماند.

یکی دیگر از ویژگی های فشارسنج امرون M3 امکان تشخیص آریتمی های قلبی است. در زمان اندازه گیری در صورتیکه دستگاه چندین نامنظمی در ضربان قلب را به صورت متناوب ثبت کند و ریتم ضربان قلب 25 % بالاتر یا پایین تر از میانگین ریتم ضربان قلب باشد، نشانگری که با شکل قلب بر روی دستگاه وجود دارد فعال می گردد. در این حالت به کاربر توصیه می شود که برای معاینه تخصصی به پزشک مربوطه مراجعه کند.

دوکاربره بودن دستگاه از جمله ویژگی های فشارسنج امرون می باشد. این ویژگی این امکان را فراهم می کند که از دستگاه برای ذخیره اطلاعات فشار دو فرد استفاده کرد.  به منظور ثبت اطلاعات هر کاربر به صورت مجزا در حافظه دستگاه و جلوگیری از خطا در ذخیره فشارها هر کاربر در حافظه، دکمه تغییر کاربر بر روی دستگاه قرار داده شده است. وجود حالت مهمان در دستگاه امکان اندازه ‌گیری فشار سایر افراد را فراهم آورده است. در این حالت امکان ذخیره نتیجه اندازه گیری فشار در حافظه دستگاه وجود ندارد. حافظه فشارسنج قابلیت ذخیره‌ی 120 نتیجه (برای هر نفر 60 نتیجه) را دارد و پس از پر شدن حافظه از قدیمی‌ترین تست‌ها شروع به پاک کردن نتایج می‌کند.

این دستگاه امکان میانگین گیری فشارهای ثبت شده را فراهم می آورد. برای میانگین گیری دکمه مربوط به حافظه دستگاه را به مدت 3 ثانیه فشار داده تا دستگاه میانگین سه فشار آخر را بر روی صفحه نمایش دهد..  

دستگاه فشارسنج توسط 4 باتری قلمی راه اندازی می شود. یکی از عوامل کاهش دقت اندازه گیری دستگاه ضعیف شدن باتری دستگاه می باشد. بنابراین یکی از را ه های جلوگیری از تخلیه ناخواسته باتری ها، خاموشی خودکار دستگاه  پس از  دو دقیقه می باشد. این دستگاه قابلیت اتصال به آداپتور را دارا می باشد اما شرکت امرون به صورت رایگان بر روی دستگاه قرار نداده است.

 

* آداپتور هدیه از برند محصول نمی باشد.*

 

نقاط مثبت و منفی:

        + وجود 120 جايگاه حافظه براي 2 کاربر

        + امکان محاسبه ميانگين فشارخون

        + داراي نشانگر زمان و تاريخ

        - عدم وجود باتري قابل شارژ با آداپتور

        - عدم وجود آداپتور همراه دستگاه

 

مقایسه فشارسنج های امرون:

 

 

مطالب مرتبط:

     تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

     برترین فشارسنج های سال 2018

     چه عواملی سبب خطا در اندازه گیری فشارخون می شود؟

     سیر تا پیاز فشار خون را بدانید

 

کاربرد

خانگی

نوع

بازویی

سایز مناسب بازو-مچ

22-42 سانتیمتر

ابعاد

14.1 * 7.9 * 10.7 سانتیمتر

وزن

170 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

120 جایگاه حافظه برای دو کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری قلمی غیرقابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

مجهز به سیستم Intellisense برای افزایش سرعت و دقت اندازه‌گیری دارای نشانگر صحیح بستن کاف

اقلام همراه

کیف نگهداری، 4 عدد باتری قلمی

تائیدیه و استاندارد

تائیدیه FDA

گارانتی

4 سال

کشور سازنده

ساخت ویتنام، تکنولوژی ژاپن

نقاط مثبت

وجود 120 جايگاه حافظه براي 2 کاربر امکان محاسبه ميانگين فشارخون داراي نشانگر زمان و تاريخ

نقاط منفی

عدم وجود باتري قابل شارژ با آداپتور عدم وجود آداپتور همراه دستگاه
متقیان

سروش طب

محصولات مرتبط