ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی امرون مدل M6 AC

نمايشگر تاريخ و ساعت، نمايش ميانگين نتايج، قابليت خاموشي خودکار، سايز مناسب بازو/مچ 22 تا 42 سانتي متر، قابليت اعلان صوتي، سنجش ضربان قلب، قابليت تشخيص آريتمي، هشدار خطاي محاسباتي، نمايشگر تعويض باتري

فشار سنج امرون M6 AC در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

پرفشاری خون امروزه یکی از بیماری های مزمن غیر واگیر است که خطر مرگ ومیر زودرس را بالا می برد. افزایش فشارخون باعث افزایش مقاومت در برابر جریان خون می شود و این مقاومت خطر ایست قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلب و بیماری های مزمن کلیه را بیشتر می کند. یک راه قدیمی و البته دقیق برای اندازه‌گیری فشار وجود دارد که توسط پزشکان، پرستاران و افراد با مهارت استفاده می‌شود و توسط فشارسنج دستی و با شنیدن صدای نبض توسط گوشی انجام می‌شود. از آنجایی که استفاده از فشارسنج های دستی برای تمامی افراد امکان پذیر نمی باشد برای کاربری آسانتر استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک اندازه‌گیری فشار یعنی فشارسنج دیجیتال توصیه می شود. کمپانی امرن در زمینه‌ی تولید ابزارهای اندازه‌گیری شاخص‌های سلامتی فعالیت می‌کند. فشارسنج‌های این کمپانی از سوی مراکز معتبر تأییدیه‌های لازم را دریافت کرده‌اند. فشارسنج‌های امرن به دو دسته‌ی بازویی و مچی تقسیم می‌شوند که البته دقت فشارسنج‌های بازویی بالاتر است.

سنسور اندازه گیری فشارخون درون کاف دستگاه قرار دارد. در کاف های معمولی در صورتیکه کاف به اشتباه بر روی دست بسته شود فشار اندازه گیری شده از فشار واقعی متمایز خواهد بود. علت این امر مکان محدودی است که توسط سنسور درون کاف قابل ثبت است. برای اندازه گیری مناسب در این فشارسنج ها محدوده قابل ثبت سنسور باید دقیقا در روی رگ اصلی قرار گیرد. بنابراین در صورتیکه کاف در جهت نادرست بر روی دست بسته شود از رگ اصلی فاصله گرفته و امکان تشخیص صحیح نبض فرد را ندارد. تحقیقات نشان داده یک نفر از هر سه نفر کاف دور بازو را به اشتباه می‌بندند و همین امر باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود. شرکت امرن با بکارگیری تکنولوژی جدید  Intelli Wrap Cuff مشکلات ناشی از خطای بستن کاف توسط کاربر را رفع کرده است. امرن با قرار دادن سنسورهای اندازه گیری خود در سراسر کاف قابلیت 360 درجه تشخیص نبض رگ را به دستگاه های خود اضافه کرده است. این قابلیت به این معناست که در صورت بسته شدن کاف در هر جهت، امکان اندازه گیری فشار صحیح توسط دستگاه وجود دارد.

برای استفاده مناسب از کاف دستگاه باید به این نکته توجه داشت که در زمان اندازه گیری فشار، بازو باید یک تا دو سانتی‌متر بالاتر از آرنج هم‌سطح با قلب بسته شود و شیلنگ هوا در پایین قرار بگیرد. در صورتیکه کاف دستگاه محکم بسته نشود سبب خطای اندازه گیری می شود. شرکت امرون در دستگاه امرون M6 با تشخیص این مشکل به رفع آن پرداخته است. بدین منظور در صورتیکه کاف خیلی شل باشد، نشانگر دایره‌ای با رنگ نارنجی روشن می‌شود و هنگامی که به‌اندازه‌ی کافی محکم شود، این نشانگر به رنگ سبز در می‌آید. حرکت بدن فرد نیز از عوامل تاثیر گذار بر روی فشار اندازه گیری شده توسط دستگاه می باشد بنابراین از کاربر خواسته می شود که برای اندازه گیری مناسب در وضعیت مناسب مشابه حالت نشسته روی صندلی قرار گیرد. در صورتیکه در زمان اندازه گیری وضعیت بدن فرد تغییر کند فشارسنج قادر به تشخیص این حرکت شده و نشانگر خطای حرکتی روی صفحه روشن می گردد. برای رفع این خطا باید کاف را از دور بازو باز کرد و دو تا سه دقیقه بعد مجدداً فشار را اندازه‌گیری کرد.

 

با اندازه گیری فشارخون توسط دستگاه درصورتیکه فشار سیستولیک بیشتر از 135 باشد چراغ موجود در کنار علامت SYS به رنگ نارنجی روشن می شود. اگر فشار دیاسیستولیک کمتر از 85 باشد، چراغ موجود در کنار علامت DIA به رنگ نارنجی روشن می شود. در صورت قرارگیری فشار در محدوده‌ی استاندارد چراغ های مربوطه رنگ سبز روشن می‌شوند. از دیگر ویژگی های دستگاه قابلیت تشخیص آریتمی های قلبی می باشد. در طول اندازه گیری فشار در صورتیکه دستگاه چندین نامنظمی در ضربان قلب را به صورت متناوب ثبت کند نشانگری که با شکل قلب بر روی دستگاه وجود دارد فعال می گردد. در این حالت به کاربر توصیه می شود که برای معاینه تخصصی به پزشک مربوطه مراجعه کند.

در فشارسنج امرون M6 AC همانند مدل Comfort قابلیت استفاده توسط دو کاربر وجود دارد. به منظور ثبت اطلاعات هر کاربر به صورت مجزا در حافظه دستگاه و جلوگیری از خطا در ذخیره فشارها هر کاربر در حافظه دکمه تغییر کاربر بر روی دستگاه قرار داده شده است. وجود حالت مهمان در دستگاه امکان اندازه ‌گیری فشار سایر افراد را فراهم آورده است. در این حالت امکان ذخیره نتیجه اندازه گیری فشار در حافظه دستگاه وجود ندارد. حافظه فشارسنج قابلیت ذخیره‌ی 200 نتیجه (برای هر نفر 100 نتیجه) را دارد و پس از پر شدن حافظه از قدیمی‌ترین تست‌ها شروع به پاک کردن نتایج می‌کند.

ویژگی کاربردی این فشارسنج امکان محاسبه میانگین فشارهای اندازه‌گیری شده می باشد. بدین منظور با نگه داشتن دکمه حافظه به مدت 3 ثانیه دستگاه میانگین سه فشار آخر را بر روی صفحه نمایش می دهد. همچنین امکان میانگین گیری فشارهای صبح و شب هفته‌های اخیر (تا 8 هفته) نیز وجود دارد.  

انرژی دستگاه فشارسنج توسط 4 عدد باتری قلمی تأمین شده که در زیر دستگاه قرار می‌گیرند. ضعیف شدن باتری دستگاه یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش دقت اندازه گیری فشارخون می باشد بنابراین پس از اندازه‌گیری فشار، برای جلوگیری از تخلیه‌ی ناخواسته‌ی باتری‌ها فشارسنج پس از دو دقیقه به شکل خودکار خاموش می‌شود. حافظه دستگاه امرون  Omron M6 AC همانند مدل Comfort بعد از تعویض باتری‌ها پاک نمی‌گردد.

 

نقاط مثبت و منفی:

        + 200 جايگاه حافظه براي 2 کاربر مختلف

        + محاسبه ميانگين فشارخون

        + داراي نشانگر زمان و تاريخ

        + داراي نشان رده بندي انجمن WHO

        + قابليت استفاده به هر 2 صورت آداپتور و باتري قلمي

 

مقایسه فشارسنج های امرون:

 

 

مطالب مرتبط:

     برترین فشارسنج های سال 2018

     15 نکته اساسی برای اندازه گیری فشارخون 

     تاثیر فشارخون بالا بر سلامتی

     تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

 

 

کاربرد

خانگی

نوع

بازویی

سایز مناسب بازو-مچ

22-42 سانتیمتر

ابعاد

16.1 * 9 * 12.4 سانتیمتر

وزن

380 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

200 جایگاه حافظه برای دو کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری قلمی غیرقابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

قابلیت اندازه‌گیری نبض از 40 تا 180 ضربان در دقیقه نشانگر LED فشار خون بالا محاسبه و نمایش سه فشار خون آخر محاسبه میانگین فشار خون صبح و شب به صورت هفتگی

اقلام همراه

کیف نگهداری، آداپتور و دفترچه‌ی ثبت فشار خون

تائیدیه و استاندارد

تائیدیه FDA

گارانتی

4 سال

کشور سازنده

ساخت ویتنام، تکنولوژی ژاپن

نقاط مثبت

200 جايگاه حافظه براي 2 کاربر مختلف محاسبه ميانگين فشارخون داراي نشانگر زمان و تاريخ داراي نشان رده بندي انجمن WHO قابليت استفاده به هر 2 صورت آداپتور و باتري قلمي
مهتاب فرحبخش

سروش طب

محصولات مرتبط