ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی رزمکس مدل X3

دارای نمايشگر تاريخ و ساعت، نمايش ميانگين گیری نتايج، میانگین گیری سه فشار آخر، قابليت خاموشي خودکار، مناسب دور بازو 24-40 سانتي متر، دارای سنجش ضربان قلب، قابليت تشخيص آريتمي، دارای هشدار خطاي محاسباتي، دارای نمايشگر تعويض باتري، دارای نشانگر صحت کاف، قابلیت تشخیص حرکت، نشانگر ضربان قلب نامنظم قلب

فشارسنج رزمکس X3 در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

بیماری فشارخون بالا به عنوان قاتل خاموش در جهان شناخته شده است. علائم تشخیص این بیماری در افراد متفاوت است و ممکن است در برخی افراد در ابتدای شروع بیماری علائمی مشاهده نگردد. اما در بعضی افراد ممکن است علائم و نشانه هایی مانند عرق کردن، اضطراب، مشکلات خواب و خونریزی بینی و سردرد و سرگیجه و استفراغ ایجاد شود. یکی از روش های کنترل این بیماری اندازه گیری مداوم فشارخون می باشد. فشارسنج های دیجیتال به علت کاربری آسان از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است. فشارسنج دیجیتال بازویی x3 محصول شرکت رزمکس می باشد این شرکت فعالیت خود را از سال 1988 آغاز کرده است و تأییدیه های لازم را از مراکز معتبر درمانی دریافت کرده است.

برخلاف سایر سنجش ها، سنجش دیجیتال رز مکس دقت را در طول دوره اندازه گیری تضمین می کند. سنجش دیجیتال قادر به ضبط صدای کروتوکف برای اندازه گیری فشار سیستولیک/ دیاستولیک بوده و نتیجه را بر روی صفحه نمایش نشان داده و اثر تفاوت زمانی را حذف می کند. روش اندازه گیری در این فشارسنج مبتنی بر روش اوسیلومتریک می باشد.

برای اندازه گیری دقیق فشار باید فرد در وضعیت مطلوب قرار گیرد. بنابراین بازو باید یک تا دو سانتی‌متر بالاتر از آرنج هم‌سطح با قلب بسته شود و شیلنگ هوا در پایین قرار بگیرد. حرکت بدن یکی از عوامل  تأثیرگذار بر روی فشار اندازه گیری شده توسط دستگاه می باشد بنابراین برای جلوگیری از ایجاد این مشکل  از کاربر خواسته می شود در وضعیت مناسب مشابه حالت نشسته روی صندلی قرار گیرد. نشانگر حرکت به کاربر یادآوری می کند که در طول مدت اندازه گیری بی حرکت بماند. نماد نشانگر حرکت به محض حرکت بدن در طول دوره اندازه گیری یا بعد از آن ظاهرشده و با هشدار به کاربر سبب افزایش دقت اندازه گیری می شود.

یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه تشخیص آریتمی های قلبی در زمان اندازه گیری می باشد. این قابلیت در طول زمان اندازه گیری به افرادی که دارای ضربان قلب نامنظم دارند هشدار داده و با نمایش اتوماتیک الگوریتم ضربان قلب تعیین می کند که اندازه گیری معتبر است یا باید مجدد تکرار شود. در صورتیکه در چند اندازه گیری متوالی دستگاه، ضربان قلب نامنظم  تشخیص داده شود بهتر است برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کرد.

از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به تشخیص سطح خطر فشارخون بالا در افراد اشاره کرد. بر اساس طبقه بندی سازمان جهانی،  فشارخون در چهار دسته طبقه بندی می شود. این دستگاه مجهز به نشانگر ابداعی ریسک فشارخون بوده که سطح خطر را پس از هر اندازه گیری نشان می دهد. سطوح خطر تعریف شده در این دستگاه در 6 حالت بهترین، نرمال، بالاتر از نرمال، فشارخون نوع 1 (رنگ زرد)، فشارخون نوع 2 (رنگ نارنجی) و فشارخون نوع 3 (رنگ قرمز) می باشد.

یکی از ویژگی های کاربردی این فشارسنج امکان محاسبه میانگین فشارهای اندازه‌گیری شده می باشد. بدین منظور با نگه داشتن دکمه حافظه دستگاه میانگین سه فشار آخر را بر روی صفحه نمایش می دهد.

در فشارسنج رزمکس مدل x3 قابلیت استفاده توسط دو کاربر وجود دارد. به منظور ثبت اطلاعات هر کاربر به صورت مجزا در حافظه دستگاه و جلوگیری از خطا در ذخیره فشارهای هر کاربر در حافظه، دکمه تغییر کاربر بر روی دستگاه قرار داده شده است. وجود حالت مهمان در دستگاه امکان اندازه ‌گیری فشار سایر افراد را فراهم آورده است. حافظه فشارسنج قابلیت ذخیره‌ی 120 نتیجه (برای هر نفر 60 نتیجه) با امکان ذخیره تاریخ و ساعت اندازه گیری را دارا می باشد و پس از پر شدن حافظه از قدیمی‌ترین تست‌ها شروع به پاک کردن نتایج می‌کند. برای پاک کردن تمامی نتایج ذخیره شده در حافظه دستگاه باید دکمه حافظه را به مدت 5 ثانیه نگه داریم.

این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از 4 عدد باتری تأمین می کند. از آنجایی که یکی از عوامل تأثیرگذار در اندازه گیری نادرست فشار، ضعیف شدن باتری دستگاه می باشد؛ بنابراین با مشاهده نشانگر ضعیف شدن باتری باید برای تعویض باتری اقدام کرد. همچنین برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی قابلیت خاموشی خودکار بر روی دستگاه قرار داده شده است. این قابلیت این امکان را فراهم می آورد تا درصورتیکه دستگاه به مدت 1 دقیقه مورد استفاده قرار نگیرد دستگاه به صورت خودکار خاموش گردد.

 

نقاط مثبت و منفی:

        + استفاده دو کاربر از دستگاه

        + دارای کاف بدون لاتکس

 

مطالب مرتبط:

     15 نکته اساسی برای اندازه گیری فشارخون 

     تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

     چه عواملی سبب خطا در اندازه گیری فشارخون می شود؟

     سیر تا پیاز فشار خون را بدانید

 

 

 

کاربرد

خانگی

نوع

بازویی

سایز مناسب بازو-مچ

24-40 سانتيمتر

ابعاد

6 * 9.5 * 13 سانتیمتر

وزن

250 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

120 جایگاه حافظه برای دو کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری قلمی غیرقابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

دارای نشانگر آخرین اندازه‌گیری دارای کاف بدون لاتکس عملکرد اتوماتیک با یک لمس

اقلام همراه

کیف قابل حمل، سوکت آداپتور، 4 عدد باتری قلمی

تائیدیه و استاندارد

iso 13485، iso9001، تائیدیه CE

گارانتی

5 سال

کشور سازنده

ساخت ویتنام، تحت لیسانس ژاپن

نقاط مثبت

استفاده دو کاربر از دستگاه دارای کاف بدون لاتکس

نقاط منفی

عدم وجود آداپتور همراه دستگاه

محصولات مرتبط