ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی رزمکس مدل X5

دارای نمايشگر تاريخ و ساعت، نمايش ميانگين گیری نتايج، قابليت خاموشي خودکار، قابليت تشخيص آريتمي، دارای هشدار خطاي محاسباتي، دارای نمايشگر تعويض باتري، قابلیت تشخیص حرکت، قابلیت تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی، قابلیت تشخیص انقباض زودرس، دارای نشانگر فشار خون بالا، دارای نشانگر صحت کاف

فشارسنج رزمکس X5 در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

امروزه با تغییر سبک زندگی بسیاری از مردم با مشکل بالا بودن فشار خون دست به گریبان هستند.  فشار بالای خون بر روی قلب و عروق خونی تأثیر گذار است. بنابراین بررسی دوره ای و کنترل فشار خون بخصوص در دوره سنی میانسالی و کهنسالی بسیارحائز اهمیت است. در گذشته برای بررسی فشارخون افراد نیاز به پزشک و یا افراد متخصص وجود داشت امروزه با استفاده از فشارسنج های دیجیتال امکان اندازه گیری فشارخون برای تمامی افراد وجود دارد شرکت رزمکس فعالیت خود را از سال 1988 آغاز کرده است.

فشارسنج بازویی x5 رزمکس قادر به اندازه گیری فشار سیستولیک/دیاستولیک بوده و نتیجه را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. روش اندازه گیری در این فشارسنج مبتنی بر روش اوسیلومتریک می باشد.

نحوه صحیح نشستن فرد در زمان اندازه گیری فشارخون از عوامل تاثیرگذار بر اندازه گیری صحیح می باشد.بدین منظور بهتر است بر روی صندلی نشسته تا بدن در حالت طبیعی و آرام قرار گیرد.برای اندازه گیری صحیح باید آرنج در راستای قلب قرار گرفته تا فشار اندازه گیری شده با فشار واقعی تطابق داشته باشد. در صورتیکه در زمان اندازه گیری بدن فرد حرکت داشته باشد دستگاه قادر به تشخیص این حرکت می باشد و نشانگر حرکت بر روی دستگاه نمایان می گردد. در صورت مشاهده نشانگر حرکت بر رو صفحه نمایش دستگاه برای افزایش دقت اندازه گیری بهتر است مجدداً فشارخون اندازه گیری شود.

در صورتیکه دهلیز قلب به صورت نامنظم کار کند قادر به حرکت موثر خون به درون بطن ها نمی باشد. این حالت ممکن است مربوط به ریسک بالای لخته شدن خون قلب، نارسایی قلبی، سکته و مشکلات مشابه باشد. این دستگاه قادر به تشخیص فیبریلاسیون بطنی در افراد می باشد بنابراین در صورتیکه در زمان اندازه گیری، دستگاه فیبریلاسیون بطنی را تشخیص دهد آیکون های ARR و AFib بر روی صفحه نمایش نمایان می گردد. یکی دیگر از ویژگی های این فشارسنج قابلیت تشخیص انقباض زودرس می باشد. انقباض زودرس زمانی اتفاق می افتد که ضربان های مضاعف و غیرطبیعی در دهلیز و بطن رخ دهد این ضربان ها سبب تپش قلب در افراد می گردد. در صورت بروز انقباض زودرس در زمان اندازه گیری، علائم ARR و PC بر روی دستگاه نمایش داده می شود. علاوه بر این دستگاه امکان تشخیص آریتمی های قلبی را دارا می باشد. در صورت مشاهده مداوم این علائم بهتراست برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه شود.

براساس شاخصه های تشخیصی سازمان جهانی سطوح خطر مشخصی برای میزان فشارخون تعریف شده است. سطوح خطر تعریف شده در این دستگاه در 6 حالت بهترین، نرمال، بالاتر از نرمال، فشارخون نوع 1 (رنگ زرد)، فشارخون نوع 2 (رنگ نارنجی) و فشارخون نوع 3 (رنگ قرمز) تعریف شده است.

در فشارسنج رزمکس مدل x5 امکان استفاده توسط دو کاربر وجود دارد. حافظه فشارسنج قابلیت ذخیره‌ی 120 نتیجه (برای هر نفر 60 نتیجه) با امکان ذخیره تاریخ و ساعت اندازه گیری را دارا می باشد. در صورتیکه حافظه دستگاه پر شود نتایج از قدیمی ترین مقدار پاک می شود. وجود حالت مهمان در دستگاه امکان اندازه ‌گیری فشار سایر افراد را فراهم آورده است. این دستگاه امکان محاسبه میانگین فشارهای اندازه‌گیری شده را دارد. بدین منظور با نگه داشتن دکمه حافظه دستگاه میانگین سه فشار آخر بر روی صفحه نمایش می دهد.

یکی از عوامل تاثیر گذار در خطای اندازه گیری، ضعیف شدن باتری دستگاه می باشد؛ برای جلوگیری از این امر در صورت مشاهده نشانگر ضعیف شدن باتری باید برای تعویض باتری اقدام کرد. قابلیت خاموشی خودکار از مصرف بی رویه انرژی جلوگیری می کند. بنابراین درصورتیکه دستگاه به مدت 1 دقیقه مورد استفاده قرار نگیرد دستگاه به صورت خودکار خاموش گردد.

 

نقاط مثبت و منفی:

        + امکان تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی و انقباض زودرس

        + دارای نگهدارنده کاف

 

مطالب مرتبط:

     برترین فشارسنج های سال 2018

     15 نکته اساسی برای اندازه گیری فشارخون 

     تاثیر فشارخون بالا بر سلامتی

    چه عواملی سبب خطا در اندازه گیری فشارخون می شود؟

 

 

کاربرد

خانگی

نوع

بازویی

سایز مناسب بازو-مچ

24-40 سانتيمتر

ابعاد

6.3 * 13.9 * 9.6 سانتیمتر

وزن

249 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

120 جایگاه حافظه برای 2 کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری قلمی

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

قابلیت تشخیص حرکت قابلیت تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی قابلیت تشخیص انقباض زودرس دارای نشانگر فشار خون بالا دارای نشانگر صحت کاف دارای حالت کاربر مهمان دارای کاف بدون لاتکس دارای نگهدارنده کاف میانگین گیری سه فشار آخر میانگین گیری فشار صبحگاهی و عصرگاهی اندازه گیری 7 روز آخر

اقلام همراه

کیف قابل حمل و سوکت آداپتور

تائیدیه و استاندارد

iso 13485، iso9001، تائیدیه CE

گارانتی

5 سال

کشور سازنده

سوئیس

نقاط مثبت

امکان تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی و انقباض زودرس دارای نگهدارنده کاف

نقاط منفی

عدم وجود آداپتور همراه دستگاه

محصولات مرتبط