ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی رزمکس مدل AC701k

منبع تغذيه: برق و باتري،حافظه ذخیره نتایج: 120جایگاه حافظه برای دو کاربر با تاریخ و زمان، دارای نمايشگر تاريخ و ساعت، نمايش ميانگين گیری نتايج، قابليت خاموشي خودکار، مناسب دور بازو 24-36 سانتي متر، دارای سنجش ضربان قلب، دارای قابليت تشخيص آريتمي، دارای هشدار خطاي محاسباتي، دارای نمايشگر تعويض باتري، دارای تکنولوژی دیجیتال کوروتکوف (DK)

  فشارسنج  AC701k در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

يكي از موانع مهم در كنترل مؤثر فشارخون بالا عدم اطلاع مردم از بالا بودن ميزان فشارخون است. طبق مطالعات اخير فشارخون بالا خطر مهم مرگ و ناتواني در دنياست و از هر ۳ فرد بزرگسال در آمریکا یک نفر مبتلا به بیماری فشار خون بالا است. فشار خون بالا باعث بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، آسیب رسیدن به کلیه، از دست دادن بینایی، از دست دادن حافظه و بسیاری اختلالات دیگر می شود. استفاده از فشارسنج های دیجیتال امکان کنترل فشار را برای تمامی افراد فراهم کرده است. دستگاه فشارسنج  دیجیتال بازویی AC701k محصول شرکت رزمکس می باشد که فشارسنج با استانداردهای انجمن فشار اروپا تطابق دارد و استاندارد AAMI را نیز کسب کرده است.

فشارسنج بازویی AC701k رزمکس قادر به اندازه گیری فشار سیستولیک/دیاستولیک بوده و نتیجه را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. بر خلاف اکثر فشارسنج های دیجیتال که از روش اوسیلومتریک برای سنجش فشارخون استفاده می کنند این فشارسنج ترکیبی از روش های مرسوم اسیلومتریک و صدای کروتوکف Digital Kortotkoff (DK) می باشد. این تکنولوژی با استفاده از میکروفونی که در کاف بازو قرار گرفته مانند یک دکتر به صدا گوش داده و داده های مورد نیاز را ثبت می کند. تکنولوژی انحصاری DK از بیشترین دقت برخوردار می باشد، چرا که در این تکنولوژی برای اندازه گیری فشارخون از دو سنسور فشار و صدا در بازوبند استفاده می شود.

یکی از عوامل تاثیرگذار در ایجاد خطاهای اندازه گیری فشارخون، نحوه صحیح نشستن فرد در زمان اندازه گیری می باشد. برای رفع این مشکل باید از کاربر خواسته شود بر روی صندلی نشسته تا بدن در حالت طبیعی و آرام قرار گیرد. برای اندازه گیری صحیح باید آرنج در راستای قلب قرار گرفته تا فشار اندازه گیری شده با فشار واقعی تطابق داشته باشد.

 

یکی از ویژگی های شاخص این دستگاه امکان تشخیص آریتمی های قلبی در زمان اندازه گیری می باشد. در صورتیکه دستگاه در زمان اندازه گیری ضربان قلب نامنظمی را دریافت کند نشانگر ضربان قلب نامنظم بر روی دستگاه نمایان می گردد. در صورت مشاهده مداوم این علائم بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه شود.

براساس شاخصه های تشخیصی سازمان جهانی سطوح خطر مشخصی برای میزان فشارخون تعریف شده است. بنابراین پس از اندازه‌گیری فشار، میزان ریسک فشار به شکل دایره‌ای با چهار درجه‌بندی در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

در فشارسنج رزمکس مدل AC701k امکان استفاده توسط دو کاربر وجود دارد. حافظه فشارسنج قابلیت ذخیره‌ی 120 نتیجه (برای هر نفر 60 نتیجه) با امکان ذخیره تاریخ و ساعت اندازه گیری را دارا می باشد. در صورتیکه حافظه دستگاه پر شود نتایج از قدیمی ترین مقدار پاک می شود. این دستگاه امکان محاسبه میانگین فشارهای اندازه‌گیری شده را دارد. بدین منظور با نگه داشتن دکمه حافظه دستگاه میانگین سه فشار آخر بر روی صفحه نمایش می دهد.

از دیگر ویژگی های این دستگاه قابلیت خاموشی خودکار در زمان عدم استفاده از آن می باشد. این ویژگی سبب کاهش مصرف بی رویه باتری دستگاه می شود بنابراین درصورتیکه دستگاه به مدت 60 ثانیه مورد استفاده قرار نگیرد دستگاه به صورت خودکار خاموش گردد. امکان اتصال آداپتور جهت تامین انرژی بر روی دستگاه تعبیه شده است اما آداپتور آن همراه دستگاه وجود نداشته و باید به صورت جداگانه خریداری شود.

 

نقاط مثبت و منفی:

        + مجهز به تکنولوژی دیجیتال کوروتکوف 

     

مطالب مرتبط:

     برترین فشارسنج های سال 2018

     تاثیر فشارخون بالا بر سلامتی

     چه عواملی سبب خطا در اندازه گیری فشارخون می شود؟

     سیر تا پیاز فشار خون را بدانید

 

 

 

 

کاربرد

خانگی

نوع

بازویی

سایز مناسب بازو-مچ

24-36 سانتيمتر

ابعاد

11.5 * 11.5 * 18 سانتیمتر

وزن

483 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

120 جایگاه حافظه برای دو کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری قلمی غیرقابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

دارد

سایر ویژگی ها

دارای تکنولوژی دیجیتال کوروتکوف (DK) میانگین گیری سه فشار آخر دارای نشانگر ریسک فشار

اقلام همراه

کاف دور بازو، 4 عدد باتری قلمی، محفظه‌ی نگه‌داری و دفترچه راهنما

تائیدیه و استاندارد

iso 13485، iso9001، تائیدیه CE

گارانتی

5 سال

کشور سازنده

سوئیس

نقاط مثبت

مجهز به تکنولوژی دیجیتال کوروتکوف

نقاط منفی

عدم وجود آداپتور همراه دستگاه

محصولات مرتبط