ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی رزمکس مدل MJ701fca

منبع تغذیه: برق و باتری، حافظه ذخیره نتایج: 120جایگاه حافظه برای دو کاربر با تاریخ و زمان، دارای نمايشگر تاريخ و ساعت، نمايش ميانگين گیری نتايج، قابليت خاموشي خودکار، مناسب دور بازو 24-40 سانتي متر، دارای سنجش ضربان قلب، قابليت تشخيص آريتمي، دارای هشدار خطاي محاسباتي، دارای نمايشگر تعويض باتري، دارای حالت مهمان، دارای سیستم تشخیص حرکت

ویژگی های شاخص فشارسنج MJ701fca:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

بیماری فشارخون بالا از جمله بیماری های رایج عصر حاضر است بسیاری از افراد که دچار فشار خون بالا هستند، احساس بیماری ندارند و حال عمومی آنان خوب است. 15% افراد سن بالا دارای فشار خون هستند و خودشان خبر ندارند. در مواردی که فشار خون خیلی بالا می رود، سردرد و گاهی اوقات نیز تنگی نفس و خونریزی از بینی رخ می دهد. با این وجود تنها راه تشخیص فشار خون بالا ، اندازه گیری میزان آن است. استفاده از فشارسنج های دیجیتال امکان اندازه گیری آسان را برای تمامی افراد فراهم کرده است. رزمکس در فشارسنج دیجیتال MJ701fca از تکنولوژی Real fuzzy استفاده کرده است. بادکردن بیش از حد کاف فشارسنج علاوه بر ایجاد ناراحتی در فرد موجب خطای اندازه گیری می شود رزمکس با استفاده از این تکنولوژی فشار کاف را بر اساس فشار دیستولیک و سایز دور بازوی فرد تنظیم می کند. فشارسنج  بازویی MJ701fca از روش اوسیلومتریک برای سنجش فشار استفاده می کند و نتایج فشار سیستولیک و دیاستولیک را بر روی صفحه نمایش LCD نمایش می دهد.

یکی از عوامل ایجاد خطا در اندازه گیری، نحوه صحیح نشستن فرد می باشد. برای اندازه گیری مناسب بهتر است در حالت صاف بر روی صندلی نشسته تا بدن در حالت طبیعی و آرام قرار گیرد.برای اندازه گیری صحیح باید آرنج در راستای قلب قرار گرفته تا فشار اندازه گیری شده با فشار واقعی تطابق داشته باشد. این فشارسنج به سیستم تشخیص حرکت مجهز شده است. چنانچه هنگام اندازه‌گیری فشار، دست شخص تکان بخورد علامت «دست» روی صفحه به نمایش درمی‌آید که نشان می‌دهد اندازه‌گیری دقیق نیست و باید دوباره انجام شود.

این دستگاه قابلیت تشخیص آریتمی های قلبی را دارا می باشد. در صورتیکه دستگاه در زمان اندازه گیری چندین ضربان قلب نامنظم را دریافت کند نشانگر ضربان قلب نامنظم بر روی نمایشگر نمایان می شود.  در صورتیکه این علامت به صورت مکرر بر روی صفحه نمایش مشاهده شد بهتر است برای بررسی علت به پزشک متخصص مراجعه شود.

یکی دیگر از ویژگی های این فشارسنج امکان تعیین خطر فشارخون بالا در افراد می باشد. بر اساس استانداردهای تعیین شده توسط کمیته ملی، دامنه فشار در 4 سطح طبقه بندی شده است. این دستگاه به نشان دهنده ابتکاری خطر فشارخون مجهز است که سطح خطر را در 4 حالت عادی، مرز ابتلا به فشارخون بالا، فشارخون بالا مرحله 1 و فشارخون بالا مرحله 2 تقسیم می کند که به صورت سطوح مدرج بر روی صفحه نمایش نمایان می شود.

ازآنجایی‌که ممکن است افراد مختلفی از یک دستگاه فشارسنج استفاده کنند، حافظه‌ی دستگاه به دو دسته‌ی 60 تایی تقسیم‌بندی شده است تا نتایج فشار اشخاص مختلف قابل‌پیگیری باشد. علاوه بر این قابلیت جالبی هم تحت عنوان حالت مهمان وجود دارد که برای اندازه‌گیری فشار افرادی که احتیاجی به ذخیره‌سازی در دستگاه نیست استفاده می‌شود. برای پاک کردن نتایج موجود در حافظه دستگاه با فشردن دکمه حافظه به مدت 5 دقیقه نتایج پاک می شود. این دستگاه امکان محاسبه میانگین فشارهای اندازه‌گیری شده را دارد. بدین منظور با نگه داشتن دکمه حافظه دستگاه میانگین سه فشار آخر بر روی صفحه نمایش می دهد.

انرژی دستگاه از چهار عدد باتری قلمی تأمین می‌شود. علاوه بر این می‌توان از آداپتور هم استفاده کرد که البته همراه دستگاه ارائه نشده است. برای جلوگیری از مصرف باتری در زمان عدم استفاده از دستگاه، قابلیت خاموشی خودکار بر روی دستگاه قرار داده شده است که در صورت عدم فعالیت پس از 1 دقیقه دستگاه خاموش می گردد.

 

نقاط مثبت و منفی:

        + تنظیم فشار کاف به صورت خودکار

        + دارای کاف بدون لاتکس

 

مطالب مرتبط:

     15 نکته اساسی برای اندازه گیری فشارخون 

     تاثیر فشارخون بالا بر سلامتی

     تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

     سیر تا پیاز فشار خون را بدانید

 

 

 

کاربرد

خانگی

نوع

خانگی

سایز مناسب بازو-مچ

24-40 سانتيمتر

ابعاد

15.5 * 11 * 7.5 سانتیمتر

وزن

430 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

120 جایگاه حافظه برای دو کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری غیرقابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

دارای حالت مهمان دارای سیستم تشخیص حرکت دارای قابلیت میانگین‌گیری از 3 نتیجه‌ی آخر دارای تکنولوژی Real fuzzy دارای درجه‌بندی ریسک فشار

اقلام همراه

کاف دور بازو، 4 عدد باتری قلمی، محفظه‌ی نگه‌داری و دفترچه راهنما

تائیدیه و استاندارد

iso 13485، iso9001، تائیدیه CE

گارانتی

5 سال

کشور سازنده

سوئیس

نقاط مثبت

تنظیم فشار کاف به صورت خودکار دارای کاف بدون لاتکس

نقاط منفی

عدم وجود آداپتور همراه دستگاه

محصولات مرتبط