ورود
عضویت

0


فشارسنج دیجیتال بازویی رزمکس مدل MW701f

منبع تغذیه: برق و باتری، حافظه ذخیره نتایج: 120جایگاه حافظه برای دو کاربر با تاریخ و زمان، دارای نمايشگر تاريخ و ساعت، نمايش ميانگين گیری نتايج، قابليت خاموشي خودکار، مناسب دور بازو 40-24 سانتي متر، دارای سنجش ضربان قلب، قابليت تشخيص آريتمي، قابلیت تشخیص کاف فشارسنج، دارای هشدار خطاي محاسباتي، دارای نمايشگر تعويض باتري، دارای نشانگر تشخیص حرکت، دارای نشانگر ضربان نامنظم قلب

فشارسنج رزمکس MW701f در یک نگاه:

 

 

آشنایی بیشتر با محصول:

متأسفانه فشارخون بالا، بیماری است که به ندرت دارای علائم و نشانه هایی است و تا زمانی که فرد دچار عوارض آن ازجمله سکته قلبی یا مغزی نشود متوجه نمی شود ولی در برخی افراد ممکن است علائم و نشانه هایی مانند عرق کردن، اضطراب، مشکلات خواب و خونریزی بینی و سردرد و سرگیجه و استفراغ همراه باشد. پس تشخیص و کنترل این بیماری بسیار مهم است یکی از راه های تشخیص و کنترل این بیماری، اندازه گیری مداوم فشارخون است. فشارسنج های دیجیتالی با کاربرد آسان مورد استقبال مردم مواجه شده است. شرکت رزمکس دارای تأییدیه های معتبر از مراکز معتبر درمانی است و از سال 1988 آغاز به کار کرده است. فشارسنج دیجیتال بازویی مدل Mw701f محصول شرکت رزمکس می باشد. در این فشارسنج از تکنولوژی fuzzy real  برای کنترل فشار باد کاف فشارسنج تعبیه شده است. بر اساس این تکنولوژی فشار مورد نیاز برای هر فرد متناسب با فشار سیستولیک و سایز بازو فرد تنظیم می گردد. استفاده از این تکنولوژی مشکلات ناشی از خطاهای اندازه گیری که به سبب  فشار بالا یا پایین کاف است را رفع می کند.

در زمان اندازه گیری فشارخون دقیق و قابل استناد باید فرد در حالت استاندارد قرار بگیرد ، به این صورت که در وضعیت نشسته راحت باشد و  دست بیمار به نحوی قرار داده شود که هم‌سطح قلب باشد.  کاف دستگاه باید یک تا دو سانتی متر بالاتر از آرنج هم‌سطح با قلب بسته شود و شیلنگ هوا در پایین قرار بگیرد. در حین اندازه گیری شخص حرکت نکند زیرا حرکت در اندازه گیری تأثیر دارد. دستگاه فشارسنج دیجیتال رز مکس دارای نشانگر حساس به حرکت کاربر است که با هشدار دادن به کاربر سبب افزایش دقت اندازه گیری می شود. به محض حرکت بدن نماد نشانگر حرکت در طول دوره اندازه گیری یا بعد از آن ظاهر می شود.  نحوه بستن کاف دور بازو یکی از مشکلاتی است که سبب خطای اندازه گیری می شود. کاف دستگاه باید 2 سانت بالاتر از آرنج قرار گیرد تا فشار اندازه گیری شده با فشار واقعی تطابق داشته باشد. فشارسنج رزمکس با قرار دادن نشانگر بستن صحیح کاف بر روی نمایشگر به کاربر اطلاع می دهد که کاف فشارسنج به صورت مناسب بسته شده و اندازه گیری با دقت مناسب انجام می گردد.

این دستگاه قابلیت تشخیص آریتمی های قلبی دارد و در زمان اندازه گیری اگر شخص دارای بیماری ضربان قلب نامنظم باشد هشدار می دهد و با نمایش اتوماتیک الگوریتم ضربان قلب تعیین می کند که اندازه گیری معتبر است یا باید مجدد تکرار شود. در صورت داشتن ضربان قلب نامنظم در چند دفعه متوالی به پزشک مراجعه کنید.

از دیگر قابلیت های این دستگاه محاسبه ی میانگین سه فشار آخر و نشان دادن آن با نگه داشتن دکمه حافظه بر روی صفحه ی نمایش  می باشد. همچنین این قابلیت فراهم شده است که میانگین پیشینه اندازه گیری ها بر اساس AM/PM به دست آید. این حالت میانگین های 7، 14، 21 و 28 روزه گرفته شده در روز و شب را محاسبه می کند و تغییر فشارخون را در طول روز نشان می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های دیگر این دستگاه تشخیص سطح خطر فشارخون بالا در افراد است. فشارخون در چهار گروه طبقه بندی می شود  بر اساس طبقه بندی سازمان جهانی.  این دستگاه بعد از هر بار اندازه گیری سطح خطر فشارخون را با نشانگر ریسک فشارخون تعبیه شده نشان می دهد. سطوح خطر تعریف شده در این دستگاه در 6 حالت بهترین، نرمال، بالاتر از نرمال، فشارخون نوع 1(رنگ زرد) ، فشارخون نوع2 (رنگ نارنجی) و فشارخون نوع 3 (رنگ قرمز) می باشد.

ویژگی دیگر این فشارسنج Mw701f قابل استفاده برای دو کاربر به صورت مجزا می باشد و اطلاعات هر کاربر به صورت مجزا برای هر کاربر ذخیره می شود . برای جلوگیری از اشتباه دکمه تغییر کاربر بر روی دستگاه قرار داده شده است. برای اندازه گیری فشار  سایر افراد حالت مهمان در نظر گرفته شده است.این دستگاه 120 نتیجه (برای هر کاربر 60 نتیجه) با ذخیره ساعت و زمان اندازه گیری شده را درج می نماید. در صورت پر شدن حافظه، دستگاه از نتایج قدیمی حذف می کند و برای پاک کردن کل حافظه کافی است 5 ثانیه دکمه حافظه را نگه دارید.

منبع تغذیه این دستگاه 4 عدد باتری می باشد. یکی از عوامل اندازه گیری نادرست فشار، ضعیف شدن باتری است به این منظور نشانگر ضعیف شدن باتری برای تعویض بر روی دستگاه تعبیه شده است. و برای صرفه جویی باتری دستگاه پس از 1دقیقه در صورت استفاده نکردن خاموش می شود. منبع تغذیه دستگاه با 4 عدد باتری می باشد.

 

نقاط مثبت و منفی:

        + قابلیت میانگین گیری هفتگی فشارسنج های ثبت شده

 

مطالب مرتبط:

     15 نکته اساسی برای اندازه گیری فشارخون 

     تاثیر فشارخون بالا بر سلامتی

     تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

 

 

کاربرد

خانگی

نوع

بازویی

سایز مناسب بازو-مچ

40-24 سانتيمتر

ابعاد

16.5 * 11.5 * 7.5 سانتیمتر

وزن

453 گرم

صفحه نمایش

LCD

تعداد کاربری

2 کاربر

حافظه ذخیره نتایج

حافظه داخلی

120 جایگاه حافظه برای دو کاربر

نمایشگر تاریخ و ساعت

نمایش میانگین نتایج

قابلیت خاموشی خودکار

سخنگو

سنجش ضربان قلب

قابلیت تشخیص آریتمی

هشدارخطای محاسباتی

منبع تغذیه

برق و باتری

نوع باتری

4 عدد باتری غیر قابل شارژ

نمایشگر تعویض باتری

سایر ویژگی ها

دارای نشانگر تشخیص حرکت دارای نشانگر ضربان نامنظم قلب قابلیت میانگین‌گیری از 3 نتیجه‌ی آخر قابلیت میان‌گیری 7روزه دارای حالت کاربر مهمان دارای کاف مخروطی بدون لاتکس قابلیت اتصال به کامپیوتر دارای سوکت آداپتور

اقلام همراه

کاف دور بازو، 4 عدد باتری قلمی، محفظه‌ی نگه‌داری و دفترچه راهنما

تائیدیه و استاندارد

iso 13485، iso9001، تائیدیه CE

گارانتی

5 سال

کشور سازنده

سوئیس

نقاط مثبت

قابلیت میانگین گیری هفتگی فشارسنج های ثبت شده

نقاط منفی

عدم وجود آداپتور همراه دستگاه

محصولات مرتبط