تـخفیفات ویژه جشنواره زمستانی سروش طب

ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
مزایای استفاده از دمپایی طبی
شهریور 21

مزایای استفاده از دمپایی طبی

 

امروزه پوشیدن دمپایی های رو فرشی در خانه رایج شده است. بعضی افراد به ویژه خانم ها صرفا از روی عادت از دمپایی رو فرشی استفاده می کنند در صورتی که افرادی که دارای قوس مناسب هستند ضرورتی به استفاده از دمپایی نمی باشد هرچند پوشیدن دمپایی مزایایی از قبیل سلامت پا و جلوگیری از آسیب پا و پوست پا در اثر تماس با اشیا، بهبود در نوع ایستادن و راه رفتن را دارد. از این رو در انتخاب نوع دمپایی دقت کنید و نکات ذیل را در خرید در نظر بگیرید.

1. درد پا با پوشیدن دمپایی طبی کاهش می یابد. به طور میانگین انسان در طول روز بین 5 تا 12 هزار گام بر می دارد. بدون استفاده از کفش طبی و با پوشیدن کفش های غیراستاندارد برداشتن این همه گام در طول یک روز آسیب هایی را متوجه پا می کند.

2.دمپایی طبی نه تنها به منظور تقویت قوس کف پا طراحی شده اند؛ بلکه با زیرسازی پاشنه میتوانند به تراز شدن پاها کمک کنند. بدون این پشتیبانی و قرارگیری مناسب پاها ، مسائل دردناک و آزار دهنده مانند کف پای صاف و التهاب کف پا بروز می کند.

3.پوشیدن دمپایی طبی می تواند محرک جریان خون باشد؛ اگر از درد عصب دیابتی رنج می برید دمپایی و صندل طبی می تواند بهترین دوست شما باشد.

4.افرادی که بیماری نوروپاتی دیابتی ( آسیب دیدن اعصاب در اثر بالا بودن قند خون ) را دارند. به دلیل کاهش گردش خون در پاهای این افراد استفاده از دمپایی یا صندل طبی که از قوس پایشان محافظت کند و پا را در محیطی سالم قرار دهد اهمیت بسیاری دارد زیرا می تواند کارکرد و حرکت را برایشان آسان کند، در کل دمپایی و صندل های طبی می توانند بیماران دیابتی را از خطر از دست دادن پا محافظت کند.

 


بیشتر بدانیم: آسیب های بیماری نوروپاتی بر پای افراد دیابتی

 


 

 

5. افرادی که دارای خار پاشنه هستند( زایده ای استخوانی که در استخوان پاشنه پا پدید می آید و با ایجاد درد در راه رفتن اختلال ایجاد می کند) برای بهبود دردشان می توانند از دمپایی های مخصوص خارپاشنه استفاده کنند. دمپایی های مخصوص خارپاشنه در قسمت پاشنه ی پا بسیار نرم بوده و از فشار به پاشنه که موجب درد می شود جلوگیری می کند.

 

 

6. افرادی که قوس بیشتر یا کمتر از حد طبیعی دارند، توصیه می شود از دمپایی و کفش های طبی متناسب با پای خود استفاده کنند.

7.یک دمپایی طبی مناسب باید حداکثر دو سانتی متر پاشنه داشته باشد و دمپایی های لژ دار برای استفاده دائم در منزل و خارج از منزل مناسب نیستند.

8. دمپایی هایی که جلوبسته و با جنس پارچه ای یا حوله هستند به دلیل کاهش جریان هوا در پا بهتر است به طور طولانی پوشیده نشود. زیرا پا به مدت طولانی در یک فضای گرم و مرطوب قرار بگیرد زمینه ابتلا به قارچ و مشکلات پوستی مهیا می شود.

9. دمپایی مناسب علاوه براینکه دارای فضای کافی برای عبور و مرور هوا هستند سبک نیز باید باشند.

10. دقت کنید دمپایی بخرید که در آن احساس راحتی داشته باشید و نکات طبی در آن رعایت شده باشد از جمله دارای قوس مناسب پا باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 محصولات پیشنهادی