ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
برترین فشارسنج های سال 2018
شهریور 21

برترین فشارسنج های سال 2018

 

اگر شما سابقه فشار خون بالا یا سایر بیماری های قلبی را دارید، می توانید با داشتن فشارسنج در منزل اثربخشی داروهای تجویز شده توسط پزشک را مورد بررسی قرار دهید. فشار خون بالا معمولا در مراحل اولیه هیچ نشانه ای ندارد و با نام مستعار "قاتل خاموش" شناخته شده است. بنابراین استفاده از فشارسنج برای کنترل روزانه فشار امری ضروری می باشد.امروزه برند های بسیار متفاوتی در زمینه فشارسنج ها وجود دارد که می توان به برندهای امرون، رزمکس، پاناسونیک و ... اشاره کرد. اما هریک از آنها به سبب ویژگی منحصر بفردی که دارد می تواند حائز اهمیت باشد. در ادامه به بررسی برترین های حوزه فشارسنج می پردازیم.

 

6 مدل از برترین فشارسنج های  سال 2018

آیا شما نیاز دارید که سنجش روزانه فشارخون خود را بر روی گوشی خود مشاهده کنید؟ لیست بهترین فشارسنج ها می تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب شما باشد. بنابراین ما به شما 6 مدل از بهترین فشارسنج های سال 2018 را معرفی می کنیم.

آسان ترین فشارسنج : امرون M3

 

اگر شما به دنبال خرید یک فشارسنج مطلوب هستید پیشنهاد ما به شما  فشارسنج بازویی امرون مدل M3 می باشد. فشارسنج امرون محصول یک برند معتبر است و با ارزیابی های انجام شده توسط کاربران می توان گفت که اندازه گیری های انجام شده توسط این فشارسنج با دقت و سرعت بالا انجام میگیرد. هزینه مناسب این فشارسنج در کنار ویژگی های منحصر بفرد آن می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.


 

ویژگی های مثبت:

- میانگین گیری اتوماتیک: با استفاده از فشارسنج امرون M3 می توانید در مدت زمان 10 دقیقه 3 بار فشارخون خود را اندازه گیری کنید و دستگاه به صورت اتوماتیک میانگین سه فشار اندازه گیری شده را گزارش می دهد. مزیت این روش این است که فشاری بسیار نزدیک به فشار واقعی شما را نشان می دهد.

 

- دوکاربره بودن: فشارسنج M3  امکان ذخیره فشار اندازه گیری شده برای دو کاربر را فراهم می کند. هر کاربر می تواند اطلاعات 60 فشار اندازه گیری توسط دستگاه را درون حافظه آن ذخیره کند.

 

- مقایسه فشار اندازه گیری شده با سطوح استاندارد فشار: این دستگاه حاوی یک نوار سطح فشار خون می باشد که شما می توانید با استفاده از آن سطح سلامت و خطر فشار خود را بررسی کنید.

 

- تشخیص ضربان قلب نامنظم: درصورتیکه در زمان اندازه گیری فشارخون دستگاه ضربان قلب نامنظمی را دریافت کند هشدار مربوطه بر روی دستگاه فعال می گردد.

 

- سایز مناسب کاف: کاف این فشارسنج سایز بازوی 42-22 سانتیمتر را پشتیبانی می کند. حلقه موجود در این کاف برای سهولت استفاده شما طراحی شده است بنابراین شما می توانید به تنهایی فشار خود را اندازه گیری کنید.

 

ویژگی های منفی:

یکی از مشکلات رایج در بیشتر فشارسنج های خانگی (صرف نظر از برند یا مدل)  مسائل کنترل کیفی دقت آن ها می باشد. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از دستگاه از کالیبره بودن دستگاه خود مطمین شوید.  

 

نظر نهایی:

به طور کلی امرون M3 یکی از مطلوب ترین فشارسنج های خانگی موجود در بازار می باشد که به طور قابل توجهی ارزانتر از محصولات رقابتی همتراز با خود می باشد.

 

لوکس ترین فشارسنج: امرون M6-AC

 

اگر به دنبال یک فشارسنج هستید که علاوه بر دقت، ویژگی های لوکسی را به شما ارائه دهد فشارسنج امرون M6-AC انتخاب مناسبی می باشد. این فشارسنج برای اندازه گیری فشار شما تنها به یکبار لمس نیاز دارد.

 

ویژگی های مثبت:

دقت بالا: تکنولوژی مورد استفاده در این فشارسنج امکان اندازه گیری سه فشار را به صورت اتوماتیک فراهم کرده و میانگین آنها را به شما گزارش می دهد. این ویژگی سبب افزایش دقت اندازه گیری می شود. شما می توانید براساس نیاز خود این ویژگی را فعال یا غیرفعال کنید.

 

صفحه نمایش بزرگ: این ویژگی به همراه نور پس زمینه دستگاه امکان خواندن اعداد را برای شما آسانتر می کند. علاوه بر این  وجود نشانگرهای سبز و نارنجی به شما در تشخیص سطح خطر فشار کمک می کند. 

 

حافظه ذخیره سازی بالا: این دستگاه با حافظه 200 تایی امکان ذخیره نتایج بیشتری را برای شما فراهم می کند. از دیگر ویژگی های این فشارسنج می توان به مصرف پایین انرژی آن اشاره کرد بگونه ای که با استفاده روزانه از فشارسنج عمر استفاده از باتری های آن یک ماه می باشد.


ویژگی های منفی:

بر اساس نظارت های انجام شده بر روی این فشارسنج می توان گفت که طول عمر این دستگاه بسیار زیاد نمی باشد که متاسفانه این یک مسئله رایج در بسیاری از فشارسنج ها بوده و تنها به این مدل محدود نمی گردد.

نظر نهایی:

فشارسنج امرون M6-AC با ترکیبی از ویژگی های لوکس و سهولت استفاده بالا یک انتخاب مطلوب برای شما می باشد و تا زمانیکه به صورت صحیح از آن استفاده کنید نتایج بسیار دقیق از فشار واقعی خود را خواهید داشت.
 

بهترین فشارسنج مچی: فشارسنج سری 7 امرون  BP652


اگر شما به فشارسنجی نیاز دارید که بتوانید آن را در کیف خود گذاشته و هر زمانی از آن استفاده کنید فشارسنج Omron BP652 7  انتخاب مناسبی می باشد. این فشارسنج یکی از راحت ترین و قابل حمل ترین فشارسنج های مچی حال حاضر است. دقت پایین فشارسنج های مچی در مقایسه با فشارسنج های بازویی یکی از ویژگی های منفی آنها می باشد با اینحال این مشکل در فشارسنج امرن مچی تا حدود زیادی رفع شده است.

 

ویژگی های مثبت:

باد کردن خودکار کاف به منظور اندازه گیری دقیق: همه چیز برای اندازه گیری شما محیا است تنها کافی است دکمه دستگاه را فشار دهید تا کاف دستگاه به صورت خودکار از هوا پر شده و فشار شما را اندازه گیری کند. 


بی صدا: برخی از فشارسنج های مچی هنگام پر شدن کاف از هوا سر و صدای زیادی را ایجاد می کنند که این امر می تواند برای شما آزاردهنده باشد اما این فشارسنج دارای صدای بسیار کمی در زمان اندازه گیری می باشد.


شبیه به یک ساعت مچی: برخی از فشارسنج ها بسیار بزرگ هستند اما فشارسنج امرون سری 7 بسیار فشرده و قابل حمل است و مشابه یک ساعت مچی می باشد.


   
ویژگی های منفی

دستورالعمل های طراحی شده در این مدل فشارسنج گیج کننده و دشوار است  که امکان استفاده از آن را برای برخی از کاربران دشوار می کند.  
 

نظر نهایی:

چندین نمونه فشارسنج مچی سبک در لیست ما وجود دارد، اما BP652 7 کوچکترین و دلپذیرترین گزینه است. نکته قابل توجه در این مدل دستورالعمل های پیچیده آن است با این حال، کسانی که نحوه استفاده درست این دستگاه را می دانند نتایج دقیق و مطلوبی را می گیرند.

 

کاربرپسندترین فشارسنج: پاناسونیک EW3109W

 

اگرچه وجود ویژگی های متفاوت یکی از مزایای فشارسنج ها می باشد اما برای برخی از کاربران سادگی و راحتی استفاده از اهمیت بالاتری برخوردار است. فشارسنج پاناسونیک مدل EW3109W برای کسانیکه به دنبال یک روش بدون دردسر برای بررسی فشارخون خود هستند انتخاب مناسبی می باشد.

 

ویژگی های مثبت:

اندازه گیری با یک دکمه: برای اینکه نحوه استفاده از این دستگاه را بیاموزید، نیازی به جستجو در دفترچه راهنما آن نیستید تنها زمانیکه میخواهید فشار خود را اندازه بگیرید، دکمه  STARTرا فشار دهید.

 

حافظه داخلی مطلوب: این دستگاه امکان ذخیره 90 فشار اندازه گیری شده را دارد.

 

قابل حمل بودن: اگر می خواهید این فشارسنج را همراه خود داشته باشید بهتر است کاف و دستگاه را در کیف مخصوص قرار داده و از آن استفاده کنید.

 

صفحه نمایش بزرگ: این ویژگی امکان خواندن فشار اندازه گیری شده را برای افراد دارای مشکلات بینایی فراهم می کند.

 

ویژگی منفی:
این فشارسنج دارای آداپتور همراه دستگاه نمی باشد بنابراین اگر مایل به استفاده از فشارسنج پاناسونیک با استفاده از آداپتور هستید نیاز به خرید جداگانه آن دارید.   بهترین فشارسنج  چندکاربره: A & D 767F

 

اکثر فشارسنج ها قابلیت ذخیره سازی اطلاعات 2 کاربر را دارا هستند اما اگر شما به دنبال فشارسنجی هستید که اطلاعات چندکاربر را درون آن ذخیره کنید فشارسنج A & D 767F انتخاب مناسبی است. این فشارسنج دارای 240 جایگاه برای ذخیره نتایج 4 کاربر ( هرکاربر 60 جایگاه حافظه) دارد.

 

ویژگی مثبت:

این فشارسنج علاوه بر 4 کاربره بودن دارای راحتی و سهولت استفاده بالایی می باشد. بزرگی صفحه نمایش این دستگاه امکان خواندن صحیح فشار ثبت شده را برای شما فراهم می آورد. این ویژگی برای سالمندان که بینایی مطلوبی ندارند از اهمیت بالایی برخوردار است.   

 

ویژگی منفی:

با تحقیقات و بررسی های انجام شده بر روی این دستگاه، برخی از کاربران معتقداند که کاف این فشارسنج در استفاده طولانی مدت قابلیت مطلوبی ندارد. علاوه بر این مدت زمان پر شدن و خالی شدن کاف دستگاه بر دقت فشار اندازه گیری شده تاثیر بسزایی دارد بنابراین با کاهش کیفیت کاف، سرعت پر شدن و خالی شدن آن بر روی فشار اندازه گیری شده تاثیر گذار است.   

 

بهترین فشارسنج سخنگو: lotfancy

 

سخنگو بودن یکی از ویژگی های قابل توجه برای بسیاری از کاربران بخصوص کسانیکه امکان خواندن اعداد را ندارند می باشد. اگر شما - یا یکی از اعضای خانواده - مشکلات دید یا مشکلاتی برای خواندن صفحه نمایش دیجیتال دارید فشارسنج  سخنگو  lotfancy انتخاب مناسبی برای شما است.

 

 

ویژگی های مثبت:

صفحه نمایش بزرگ: این فشارسنج دارای صفحه نمایش LCD چهار اینچی است، که امکان خواندن اعداد را برای شما آسانتر می کند. این فشارسنج برای هر کسی که اختلال بینایی یا مشکل در خواندن دارد مطلوب می باشد.

 

سخنگو بودن: فشارسنج lotfancy امکان اعلام نتایج اندازه گیری شده به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی را فراهم می کند. 

 

سنجش آریتمی: این فشارسنج دارای نوار تشخیص سطح خطر فشار می باشد. بر اساس این رنگ شما می توانید تشخیص دهید که  فشار شما در چه محدوده ای قرار دارد. 

 

ویژگی های منفی:

برخی کاربران از فشار بیش از حد ایجاد شده توسط کاف ناراضی هستند و این احساس برای آنها ایجاد می شود که دستگاه ناسالم می باشد.

 

نظرنهایی:

اگر چه فشارسنج lotfancy به عنوان یکی از فشارسنج های سخنگو مورد تائید کاربران در سال 2018 می باشد اما در ایران موجود نمی باشد. علاوه بر این عدم پشتیبانی این فشارسنج از زبان فارسی می تواند یکی دیگر از معایب آن  باشد. بنابراین فشارسنج اکیومد AW150f را می توان به عنوان یکی از فشارسنج های سخنگو مناسب معرفی کرد که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند.

 

منبع: myaccesshealty