ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
تاثیر کفش مناسب بر دردهای مزمن کمری
مرداد 10

تاثیر کفش مناسب بر دردهای مزمن کمری

 

محققان دانشگاه والنسیا به بررسی تاثیر کفش های صاف و دارای انحنا بر روی دردهای مزمن کمری پرداختند. بر اساس نظر پزشکان، درد ناحیه کمر عموماً به سبب استفاده از کفش های بی ثبات ایجاد می شود. این کفش ها برای حفظ تعادل فرد در زمان راه رفتن به کمر فشار زیادی را وارد می کنند که این امر سبب درد در این نواحی می شود. اگرچه انجام ورزش به صورت روزانه برای تمامی افراد امکان پذیر نیست با اینحال پزشکان به بیمارانی که دارای درد مزمن در قسمت پایین کمر خود هستند توصیه می کنند تا با ورزش کردن عضلات این ناحیه را تقویت کرده و ستون فقرات را در وضعیت مناسب قرار دهند. بر اساس مطالعاتی که در مرکز تحقیقاتی این دانشگاه صورت گرفته است استفاده از کفش های دارای انحنا در ناحیه کف به قوی شدن ماهیچه های کمر کمک می کند و انحنای ستون فقرات را در راستای مناسب قرار می دهد بنابراین دردهای ناحیه کمر را کاهش می دهد.

40 بیمار مبتلا به درد مزمن در ناحیه تحتانی کمر در این مطالعه شرکت کردند. نیمی از آنها از کفش هایی استفاده کردند که کف آنها دارای انحنا بود و نیمی دیگر کفش های معمول روزانه خود را استفاده کردند. محققان با استفاده از امواج الکترومایوگرام سطح فعالیت ماهیچه های ناحیه کمر در قسمت ناحیه لومبار، عضلات راست شکمی، ماهیچه های مایل درونی و مایل بیرونی شکمی بررسی کردند.

محققان به ارزیابی تاثیر پوشیدن کفش هایی که دارای انحناء کمی در کف آنها وجود دارد در مقایسه با کفش های کاملا صاف بر روی انحنای ایجادی در ناحیه تحتانی کمر پرداختند. میزان درد افراد شرکت کنننده در این تحقیق با  پرسشنامه رولند-موریس مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس نتایج این تحقیقات محققان اعلام کردند که استفاده روزمره از کفش های کم انحنا در روز باعث کاهش درد در بیماران مبتلا به کمردرد می شود. گام بعدی این تحقیق افزایش تعداد شرکت کنندگان در تحقیق و بررسی طولانی مدت استفاده از این کفش ها می باشد.

 

منبع: sciencedaily

 

 

 محصولات پیشنهادی