ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
کاهش وزن خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد.
تیر 16

کاهش وزن خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد.

 

سرطان های پوستی به عنوان یکی از رایج ترین نوع سرطان در آمریکا شناخته شده است. در سال 2018 تعداد 80000 نفر به سرطان های پوستی مبتلا شدند. بر اساس تخمین های انجام شده تا پایان سال 2018، 90000 نفر به سرطان های پوستی مبتلا می شوند.

ملانوم یا خال سرطانی به عنوان یکی از سرطان های بدخیم پوستی شناخته شده است. در صورت تشخیص به موقع این بیماری امکان درمان قطعی آن وجود دارد اما در صورتیکه این بیماری به موقع شناسایی و درمان نگردد می تواند با سرعت بالایی به سایر قسمت های بدن منتقل شود که پخش شدن این خال های بدخیم پوستی می تواند سبب مرگ فرد شود.

آگاهی از عوامل ایجاد کننده سرطان ها یکی از روش های موثر برای جلوگیری از ابتلا به آنها می باشد. چاقی به عنوان یکی از عوامل خطرساز در ابتلا به اکثر سرطان ها همچون سرطان آندومتر، کبد، کلیه، کولورکتال و پانکراس می باشد. نور خورشید به عنوان یکی از عوامل خطرناک شناخته شده در ابتلا به سرطان های پوستی می باشد.  بر اساس تحقیقات انجام شده محققان دریافتند که چاقی نیز یکی از عوامل خطرناک در ابتلا به سرطان های پوستی از جمله سرطان ملانوما می باشد.

Magdalena Taube  محقق دانشگاه گوتنبرگ سوئد معتقد است که چاقی احتمال ابتلا و رشد سرطان ملانوما را افزایش می دهد. حال این سوال مطرح است که کاهش وزن می تواند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کند؟!

محققان برای بررسی ارتباط بین چاقی، کاهش وزن و سرطان ملانوما به بررسی دو نوع از افراد پرداختند دسته اول افرادی بودند که برای کاهش وزن از عمل های جراحی استفاده کردند و دسته دوم افرادی بودند که از روش های معمول برای کاهش وزن خود استفاده می کردند. 2000 نفر در این آزمایش شرکت کردند و پارامترهایی همچون سن، جنسیت، اندازه گیری شاخص های بدنی، ویژگی های شخصیتی و عوامل خطرساز بیماری های قلبی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این تحقیق نشان داد کسانی که برای کاهش چاقی خود از عمل های جراحی استفاده می کنند در مقایسه با افرادی که روش های لاغری عمومی را انتخاب کرده اند  61 درصد در ابتلا به سرطان ملانوما و 42 درصد در ابتلا به سایر سرطان ها ایمن تر می باشند.

بر اساس یافته های این تحقیق می توان گفت که چاقی یک عامل خطرساز در بیماری ملانوما است و کاهش وزن می تواند خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهد.ارتباط بین سرطان پوست و چاقی امری پیچیده است که نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

 

منبع: medical news today

 

 

 

 

 محصولات پیشنهادی