ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
بخور صورت ارمغانی از شادی و طراوت برای پوست شما
مهر 20

بخور صورت ارمغانی از شادی و طراوت برای پوست شما

 

بخور صورت یکی از راههایی است که به شما کمک می کند تا داشتن پوستی جذاب و باطراوت را تجربه کنید. با بخور صورت، شما می توانید تا مدتها دیگر نگران پیری زودرس و چین و چروک پوست صورت خود نباشید. همانگونه که داشتن پوستی خشک و دور از طراوت و شادابی از مسائل آزار دهنده است، لطافت و نرمی پوست صورت یکی از رموز گرانقدر، دنیای زیبایی محسوب می شود. یکی از عواملی که در نیل به این هدف به کمک شما می آید، بخور صورت است. در بررسی از بخور صورت و نحوه استفاده و عوارض آن، همراه ما باشید.

 

ساختار پوست و تأثیرات بخور صورت

 

شما به یقین می دانید که پوست (Skin)  بخشی از سیستم بدن است که بسیاری از نقاط بدن را پوشش می دهد. همچنین واضح است که پوست نقشی محافظتی شما را، در برابر سرما، مواد آلوده کننده و انواع سموم به بخش داخلی بدن ایفاء می سازد. راستی باید بگوییم که ساختمان پوست از سه لایه، تشکیل شده است که خارجی ترین لایه آن اپیدرم می باشد. بعد از آن شما می توانید یک لایه ضخیم تر به نام درم (Derm) را ببینید.  در عمقی ترین لایه پوست نیز هیپودرم قرار دارد که باعث اتصال پوست  به بافتهای ماهیچه ای زیر آن می شود. حالا موضوع اینجاست که گرچه لایه خارجی پوست متشکل از سلول های مرده و زنده است، اما به هر حال پوست عضوی زنده در بدن می باشد. خوب باید بدانید که اعضای زنده مراقبت و رسیدگی می خواهند و هرگز نباید آنها را، به حال خود رها نمایید. بعضی از عوامل مانند دژخیمان همیشگی پوست، منتظر فرصت هستند تا ضربه هولناک خود را به پوست شما وارد کنند. نظیر بسیاری از چیزها، مانند آفتاب بیش از اندازه و اشعه ماوراء بنفش خورشید، تغذیه نامناسب و رژیم غذایی نامطلوب، حتی کم خوابی نیز از عوامل مخرب پوست صورت شما است و ... دلایل متعددی که پوست شما را خشک، پیر و با چین و چروک نشان می دهد. حالا یکی از راههای مقابله با این دشمنان پوست خراب کن، استفاده از بخور صورت است. حتماً متوجه شده اید که هر زمان از حمام خارج می شوید، تا مدتی پوست شما شاداب و درخشان به نظر می رسد. علت این درخشش موقتی، جذب رطوبت لازم به پوست است. در جهت این رطوبت رسانی از طریق بخور صورت باز هم با ما باشید تا منتظر تأثیر سحر انگیز این معجزه جادویی باشید.

 


 بخور صورت آنی ساز


 

 

تأثیرات بخور صورت

 

بخور صورت به دو صورت سرد و گرم، مورد استفاده قرار می گیرد. باید بدانید که اگر قصد استفاده از بخور برای صورت جوش دار را دارید، بهتر است از بخور گرم استفاده نمایید. این نوع بخور با بهبود نسبی جریان خون در زیر پوست، موجبات شادابی و طراوت پوست می شود. حتی بخار آب باعث نرم شدن جوش های سر سیاه شده و از بین رفتن آنها را تسهیل می کند. همچنین بخور با بخار آب، با باز کردن منافذ و سوراخهای پوست، علناً به تنفس عضو زنده، یعنی پوست کمک رسانی می کند. آلودگی ها و باقی مانده مواد آرایشی صورت شما و همچنین باکتری ها و چربی هایی که راه منافذ پوست را می بندند، از طریق دستگاه بخور از پوست خارج می گردد. بدین وسیله بخور برای پاکسازی پوست انجام می گیرد و روشی مناسب برای تسهیل در از بین بردن جوش، آکنه و جوش های سر سیاه موثر می شود. در تأثیرات بخور صورت، در دستگاه بخور سرد که با تولید بخار سرد همراه است، می توان گفت اغلب از این دستگاه در فضاهای بزرگ استفاده می کنند. در فصل تابستان بخور صورت به حالت سرد، مناسب تر است، زیرا موجب خنکی هوا می شود. همچنین در مواردی که افراد دچار التهابات حاد تنفسی فوقانی هستند، بخور سرد از ازدیاد بیماری جلوگیری می کند. همچنین به علت وجود بخار سرد، حالت ایمن تری نیز وجود دارد.  

 


بخور گرم صورت بیوتی 


 

 

باز هم مزایای بیشتر از بخور صورت

 

در مورد کسانی که دارای پوستی خشک می باشند، پیشنهاد ویژه استفاده از بخور صورت است. زیرا خشکی پوست باعث تشدید چین و چروک در صورت و عدم شادابی پوست می شود. اما با استفاده از بخور صورت برای پوست خشک، منافذ ریز پوست باز شده و آب رسانی به پوست انجام می گیرد. البته توجه به این نکته ضروری است که بعد از استفاده از بخور صورت برای پوست خشک، باید بلافاصله از مرطوب کننده و کرم های مربوطه استفاده نمایید  تا پوست دوباره، دچار  خشکی، کمبود آب و در نتیجه پیری زودرس نشود. همچنین با باز شدن منافذ و خون رسانی صحیح تر به پوست، شما دارای پوستی شاداب، با طراوت و فضا نیز سرشار از نشاط و تازگی می شود.

 

 

بهترین بخور برای پوست

 

یکی از انواع بهترین بخور برای پوست شما، بخور صورت آنهم به صورت گرم، می باشد. اگر هدف شما داشتن پوستی لطیف و دور از جوشهای سرسیاه یا آکنه می باشد. به بهترین بخور برای پوست فکر کنید. با استفاده از بهترین بخور برای پوست است که پوست شما دوباره،  درخشندگی و شفافیت گذشته خود را بازمی یابد. در بعضی از دستگاه های بخور صورت گرم، می توانید از گیاهان دارویی معطر و پر خاصیت نیز استفاده نمایید. به عنوان نمونه زنجبیل می تواند منافذ پوست شما را باز کرده و گذشته از دادن طراوت و درخشندگی به پوست، باعث باز شدن دستگاه های تنفسی شما نیز بشود. همچنین بواسطه بخور گیاهی گل بابونه خشک شده و گیاه رزماری می توانید قدرت پاکسازی پوست خود را، به گونه ای برتر انجام دهید. احساس آرامش و ریلکس بودن را در بخور صورت گرم، با اسطوخودوس کسب کنید. و اگر هم استرس و اضطراب روزگار شما  را خراب نموده است، با بهترین بخور برای پوست یعنی بخور ترنج، اضطراب خود را کم کنید. اما اگر قصد استفاده از بخور صورت با گیاه رازیانه را داشتید، باید بدانید که این نوع بخور صورت، دقیقاً بر خلاف انواع دیگر گیاهان در بخور صورت، عمل می کند. یعنی نه تنها منافذ صورت را باز نمی کند، بلکه آنها را می بندد. در این صورت اگر پاکسازی پوست را انجام دادید، حالا زمان مناسبی است که جهت جلوگیری از ورود آلودگی ها و سموم ،راه منافذ پوست شما بسته شود. بدینگونه پوست شادابی و درخشندگی خود را حفظ می نماید. بخور گرم می تواند در مواقع گرفتگی بینی، تسکین درد و بهبود  سرفه های خشک نیز مؤثر باشد.

 


بهترین بخور صورت


 

 

نحوه بخور صورت

 

باید بدانید که مسئله بخور دادن، مسئله تازه ای نبوده و از زمانهای گذشته در مراسم های مذهبی مصر باستان، بابل و یونان استفاده می شده است. امروزه نقش مثبت بخور را در ایفای مزایای زیر می بینید.

بخور صورت برای پاکسازی پوست به شیوه عمقی

بهبود جریان خون در مویرگهای زیر پوستی بدن

ایجاد طراوت و نشاط پوست با توجه به مرطوب نمودن و آب رسانی به پوست

تسهیل در شیوه برطرف نمودن جوش، جوش های سرسیاه و آکنه و برخی دیگر از عوارض پوست

برگشت نسبی جوانی از طریق جلوگیری از ایجاد مجدد چین و چروک و پیری زودرس

کاهش دهنده میزان استرس و ایجاد حالت آرامش در افراد

گرچه در گذشته با جوشاندن آب در یک قابلمه، از بخور استفاده می کردند، ولی امروزه با وجود دستگاه های بخور سرد و گرم، کار شما به شکل چشمگیری راحت شده است.

 

بخور بدون دستگاه

 

در رابطه با  بخور سرد می توان در فضاهای بزرگتر و با ایجاد سرو صدای کمتری مبادرت، به استفاده از آن نمود. حتی خطرات ناشی از حرارت زیاد و ایجاد سوختگی نیز در آن وجود ندارد. ولی شیوه استفاده درست از نحوه بخور صورت، در طول عمر دستگاه و دریافت نتایج بهتر مؤثر می باشد. در این زمینه به راهنمایی دفترچه دستورالعمل، باید دقت کنید. بستگی به میزان نیاز در محل مخصوص دستگاه بخور را، قرار دهید. سپس مخزن دستگاه را طبق دستورالعمل از آب پر کرده و دستگاه را به پریز وصل کنید. حالا باید تنظیمات دستگاه از قبیل میزان رطوبت و زمان خاموشی را فعال کنید. در پایان کار سیم دستگاه را از پریز برق جدا نموده، مخزن را نیز جدا و بعد از هر سه بار استفاده برای جلوگیری از تجمع میکروب، با آب و صابون مخزن را شستشو دهید.

 

 

عوارض بخور صورت

 

باید آگاه باشید که بخور صورت روزانه، شاید آنچنان برای پوست صورت مناسب نباشد. زیرا با استفاده دائمی از دستگاه بخور احتمال تشدید انواع حساسیت ها، آلرژی و آسم وجود دارد. در صورتی که دچار التهابات حاد تنفسی فوقانی هستید، به منظور جلوگیری از ازدیاد این بیماری از بخور سرد استفاده کنید. همچنین بهتر است از بخور صورت، هفته ای یک یا دوبار استفاده شود. مدت زمان آنهم بیشتر از بیست دقیقه طول نکشد. اما در مورد عوارض بخور صورت سرد می توان گفت که در صورت تمیز نکردن صحیح دستگاه، شاید محلی برای تکثیر قارچ ها و باکتری ها باشد. همچنین مواد معدنی موجود در آب، احتمال پخش در فضا را نیز دارد. البته شاید در مورد عوارض بخور صورت گرم، یکی از اشکالات را مصرف برق زیاد باید دانست.  همچنین در کار با این دستگاه، باید دقت بنمایید تا با استفاده از دستورالعمل از سوختگی با بخار آب جلوگیری کنید.

 

سخن آخر:

 

دانستید که استفاده از دستگاه بخور صورت، امری اساسی در راه بهبود پوست صورت شما است. بنابراین اگر خواهان داشتن یکی از لطیف ترین و نرم ترین پوست ها هستید. با تجهیزات پزشکی سروش طب تماس بگیرید. فرصت را از دست ندهید. کالاهای معتبر بخور صورت، در انواع گرم و سرد را از سروش طب خریداری نمایید. آنگاه با تهیه دستگاه بخور صورت از تجهیزات پزشکی سروش طب، اعتماد به نفس خود را با درخشندگی و شفافیت پوست خود به حد اعلی برسانید.