ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
بهترین مکان قرار دادن دستگاه بخور در خانه را می دانید؟
آبان 28

بهترین مکان قرار دادن دستگاه بخور در خانه را می دانید؟

 

به نظر شما دستگاه بخور را کجا بگذاریم؟ اتاق خواب؟ اتاق کودکان؟ یا اتاق نشیمن؟ چه دستگاه بخوری مناسب فضای خانه شماست؟ مساله اساسی این است که دستگاه در جایی قرارگیرد که بیشترین استفاده و کارایی را داشته باشد. همچنین باید به سایز دستگاه انتخابی نیز دقت کرد. دستگاه بخور شما باید با مساحت مکانی که آن را قرار می‌دهید هماهنگی داشته باشد.

برخی ترجیح می‌دهند دستگاه بخور را در اتاق خواب خود بگذارند تا در طول شب رطوبت آنجا را تامین کند. برخی دیگر اتاق کودک را بهترین جا برای استفاده از دستگاه بخور می‌دانند و عده‌ای تصمیم می‌گیرند آن را در جایی متمرکزتر مانند اتاق نشیمن قرار دهند تا تمامی ‌افراد خانواده بتوانند از مزایای آن استفاده کنند. برای انتخاب مکان بخور بهتر است ابتدا مقاله نشانه‌های نیاز به بخور را مطالعه کنید تا از تاثیرات استفاده از بخور در فضای زندگی خود آگاه شوید.

 

رطوبت سنج فراموش نشود!

 

بهتر است هنگام استفاده از دستگاه بخور، از یک رطوبت‌سنج نیز استفاده کنید تا از میزان رطوبت محیط خود اطلاعات دقیقی داشته باشید.

اگر شما در جایی با آب و هوای گرم زندگی می‌کنید قطعا به دنبال راهی برای افزایش رطوبت و کاهش دما هستید. یا ممکن است شما یا یکی از افراد خانواده‌تان دچار مشکلات تنفسی و یا سرفه‌های مزمن باشید، که در این صورت بهتر است از دو دستگاه بخور استفاده نمایید و آن‌ها را بر اساس توصیه پزشک و یا به انتخاب خودتان، در هر جایی از منزل قرار دهید. با توجه به رطوبت سنج، در صورتی که رطوبت محیط به کمتر از 40 درصد رسید، دستگاه را روشن کنید. و هنگامی‌که میزان رطوبت به 50 درصد و یا بیشتر از آن رسید، دستگاه بخور را خاموش نمایید. زیرا رطوبت زیاد باعث ایجاد قارچ در اثاثیه و کفپوش منزل شما خواهد شد.

 

هرگز دستگاه بخور را روی زمین نگذارید!

 

مساله مهم این است که دستگاه را در جایی قرار دهید که بیشترین کارایی را داشته باشد. فارغ از اینکه از چه مدل دستگاهی استفاده می‌کنید، هرگز آن را روی زمین نگذارید. به یاد داشته باشید محیط اطراف دستگاه و به خصوص کفپوش‌ها، بر اثر بخار خارج شده از دستگاه می‌تواند بسیار لغزنده و مرطوب باشد. لذا دستگاه باید روی یک میز کوچک و یا هر چیز دیگری که حداقل 60 سانتیمتر از زمین فاصله دارد، قرار داده شود. شما می‌توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن میز، یک پارچه و یا چند لایه دستمال کاغذی زیر دستگاه بگذارید.

 

 

 

 

بخور سرد را کجای اتاق خواب قرار دهیم؟

 

اگر شما هنگام خواب از بخور سرد برای داشتن خوابی بهتر و با کیفیت بیشتر استفاده می‌کنید، بهتر است آن را در نزدیکی تخت خود قرار دهید. قرار دادن دستگاه بخور، روی پاتختی کنار تخت می‌تواند به تنفس بهتر شما در طول شب کمک کند. همچنین اگر دستگاه شما فیلترهای تصفیه هوا نیز دارد، بهتر است آن را در نزدیکترین نقطه به خود قرار دهید تا هوای تصفیه شده بیشتری برای تنفس در اطراف شما باشد. هنگام استفاده از دستگاه بخور سرد، برای گردش بهتر رطوبت در هوا، لازم است دستگاه حداقل 30 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.

دستگاه بخور سرد گل

برای خرید دستگاه بخور سرد گل کلیک کنید.


 خرید دستگاه بخور سرد


 

بهترین مکان برای قرار دادن بخور گرم در اتاق خواب

 

وقتی صحبت از استفاده از دستگاه بخور گرم در اتاق خواب در میان است، احتیاط حرف اول را میزند. بخور گرم نیز میتواند به شما جهت رهایی از آلرژن‌ها و سرما کمک کند. همه ما می‌دانیم دستگاه بخور گرم از آب جوش استفاده می‌کند، لذا برای جلوگیری از حادثه دقت کنید میزی که دستگاه روی آن قرار دارد، کاملا متعادل باشد. از طرفی بخور گرم باعث نم‌گرفتن پتو و بالش شما خواهد شد. بر اساس تجربه شخصی به شما توصیه میکنم، بخور گرم را تا جای ممکن از تخت خوابتان دور نگه دارید.

برخی از دستگاه‌های بخور گرم دارای فیلترهای تصفیه کننده و پاکسازی هستند. اگر دستگاه شما این فیلترها را ندارد، از آن در اتاق خوابتان استفاده نکنید. هرچند سازندگان، دستورالعمل‌های ویژه ای برای پاکسازی این مدل دستگاه‌ها به مشتریان ارائه میدهند که باید با دقت تمام دستورالعمل‌ها را اجرا کرد. در غیر اینصورت دستگاه محل مناسبی برای ایجاد و تکثیر باکتری‌ها قارچ‌ها خواهد بود، و همراه با بخار در هوا پخش شده و دردسرهایی به همراه خواهد داشت.

خرید دستگاه بخور گرم شفابخش با قیمت مناسب

برای خرید دستگاه بخور گرم شفابخش کلیک کنید

 

دستگاه بخور در اتاق نشیمن

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم برخی افراد ترجیح می‌دهند از دستگاه بخور در اتاق نشیمن استفاده کنند. زیرا بیشترین زمان خود را در این اتاق سپری می‌کنند و از سوی دیگر تمامی ‌افراد خانواده می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند. اما پیش از انتخاب مکان قرار دادن دستگاه بخور بهتر است با مزایا و معایب بخور سرد و گرم آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید بخور مناسب را در مکانی درست قرار دهید و از مزایای آن بهره کامل را ببرید.

معمولا اکثر مردم از دستگاه‌های بزرگتر استفاده می‌کنند. دقت داشته باشید اگر از دستگاهی بزرگ استفاده می‌کنید، بهتر است آن را در یک گوشه از اتاق قرار دهید تا رطوبت به میزان برابری در هوای اتاق پخش شود. البته استفاده از دستگاه بزرگتر الزاما کار بهتری نیست. رطوبت بیش از حد میتواند باعث خرابی و پوسیدگی وسایل چوبی شما شود. دقت کنید دستگاه را در نزدیکی وسایل گرمایشی نظیر بخاری و شوفاژ، دستگاه‌های الکترونیکی مانند مودم و همچنین مسیر گردش هوا مانند هواکش قرار ندهید، زیرا این موارد باعث اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد.


  انواع دستگاه بخور گرم


 

 

نکاتی در رابطه با استفاده از دستگاه بخور در اتاق کودک

 

استفاده از بخور بهترین و موثرترین روش برای حفاظت از کودکان در برابر مضرات خشکی هوا است. انتخاب بخور مناسب کودک می‌تواند شرایط سلامتی و خواب کودک شما را فراهم کند. البته باید به درستی از آن استفاده کرده و دستگاه را در جایی قرار دهید که امنیت و آسایش کودک به خطر نیفتد. دقت داشته باشید دستگاه را دور از دسترس کودک قرار دهید. همچنین استفاده از بخور سرد نسبت به بخور گرم، بهتر است. زیرا عدم توجه به میزان بخور گرم و دسترسی کودک به آن میتواند منجر به سوختگی دلبندتان گردد. توجه داشته باشید دستگاه را جایی قرار دهید که بخور به طور مستقیم با کودک درتماس نباشد.