ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
چگونه هوایی پاکیزه در منزل داشته باشیم؟
آذر 12

چگونه هوایی پاکیزه در منزل داشته باشیم؟

 

 

هوای آلوده منشأ بسیاری از امراض است، علی الخصوص عصر امروز که با توجه به افزایش جمعیت، خودروها، کارخانه‌ها و... این آلودگی نیز افزایش یافته است و گرد و غبار موجود در هوا هم مکمل این آلودگی‌ها است؛ از این رو تنفس این هوای آلوده می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را به ما منتقل نماید و در صورت مبتلا به آلرژی و آسم سرفه‌ها شدت یافته و افراد دچار تنگی نفس بیشتر می‌شوند؛ با توجه به غلظت و شدت آلودگی و گرد و غبار، نفوذ آن به منزل شخصی و اتاق شخصی امری بدیهی است این آلودگی به راحتی از درزهای درب‌ها و پنجره‌ها عبور کرده و به آسانی وارد خانه می‌شود؛ به همین دلیل ما روزانه شاهد نشستن گرد و غبار بر روی وسایل منزل هستیم و این در صورتی است که همیشه درب‌های ورودی و خروجی بسته است، بسیاری از مردم 50 درصد از زمان خود را در منزل سپری می‌کنند و این میزان در خانم‌ها و کودکان افزایش می‌یابد و تا 90 درصد نیز می‌رسد؛ یعنی خانم‌ها و کودکان بیشتر زمان خود را در منزل می‌گذرانند؛ از آنجا که محافظت از سلامت خود و خانواده از اهمیت بالایی برخودار است باید چاره‌ای برای تنظیم هوای منزل و تبدیل آن به هوای پاک و ایده‌آل اندیشید.

 

 

راه‌های کاهش آلودگی هوای منزل

 

روش‌های مختلفی برای تنظیم و تصفیه هوای منزل و محل کار وجود دارد که اکنون آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 

استفاده از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی: این روش می‌تواند موثر در شهرهای کوچک باشد که آلودگی آب و هوایی در آنجا کمتر است ولی اگر بتوان به خوبی از آن مراقبت کرد و نور کافی را به آن رساند می‌تواند به عنوان یک عامل پاکی جهت تصفیه هوای منزل بی تاثیر نباشد.

باز کردن درب و پنجره‌ها: این روش در زندگی شهری جواب نمی‌دهد و مناسب مناطق روستایی با آب و هوای پاک می‌باشد که با باز کردن پنجره‌های هوای منزل تصفیه می‌شود ولی در مناطق شهری تاثیر عکس دارد.

حذف عوامل آلودگی هوای منزل: با شناخت عوامل آلودگی مانند: سیگار و قلیان و حذف آن می‌توان از افزایش آلودگی هوای منزل پیشگیری کرد.

تمیز نگه داشتن منزل: جارو و گردگیری مداوم می‌تواند از پیشرفت آلودگی هوای منزل جلوگیری کند.

بیرون نگه داشتن حیوانات خانگی و از بین بردن حشرات موذی در منزل می‌تواند کمک کننده باشد.

جوشاندن محلول سرکه و آب: این کار سبب ضدعفونی هوای منزل می‌شود و تا حد زیادی هوا را تصفیه می‌کند، اما تحقیقات نشان داده که این عملکرد سبب اثر مخرب بر حافظه و مغز می‌شود.

شمع‌های 100 درصد مومی: این شمع‌ها بر خلاف شمع‌های معمولی می‌تواند آلاینده موجود در هوا را تا حدی از بین ببرد.

استفاده از سیستم تهویه هوا: این سیستم می‌تواند دما و رطوبت هوای منزل و سرعت وزش هوا را تنظیم کند ولی پاکسازی هوای منزل از انواع آلاینده‌ها از وظایف آن نمی‌باشد.

استفاده از دستگاه تصفیه هوا: یکی از بهترین روش‌های موجود برای تصفیه هوای منزل می‌باشد؛ از طرفی سریع‌ترین راه، مطمئن‌ترین روش و آسان‌ترین راهکار نیز به حساب می‌آید و با پالایه‌های قوی خود هوای منزل را از انواع آلاینده‌ها و آلودگی‌ها پاک‌سازی می‌کند.

 


برای مشاهده دستگاه تصفیه هوا خانگی کلیک کنید.


 

دستگاه تصفیه هوا خانگی وسیله‌ای است پیشرفته که طراحان آن با توجه به آسیب‌های آلودگی هوا در زندگی شهرنشینی اقدام به طراحی و تولید آن نموده‌اند، این دستگاه با سرعت و دقت مطلوب هوای منزل را از فیلترهای قوی خود گذرانده و شرایط مطلوبی برای تنفس ایجاد می‌کند.

 

 

 

فواید استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی

 

 از فواید استفاده از دستگاه تصفیه هوا خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

ضد عفونی هوا: هوای آلوده منبع بسیاری از باکتری‌ها و ویروس‌ها است که تنفس آن می‌تواند آسیب‌های جدی به بدن انسان وارد کند؛ از این رو دستگاه تصفیه هوا به راحتی هوای منزل را ضدعفونی می‌کند.

از بین بردن گرد و غبار: از بین بردن گرد و غبار موجود در محیط از وظایف اصلی ابزار تصفیه هوا خانگی می‌باشد.

از بین بردن دودها: دودهایی که از بیرون به منزل نفوذ می‌کنند و یا در خانه به سبب سوختگی غذا و... ایجاد می‌شود، دارای سمومی ‌است که بسیار مضر می‌باشد، حذف دودهای مضر را می‌توان به این دستگاه واگذار کرد.

از بین بردن مواد آلرژی‌زا: موارد آلرژی‌زا ممکن است به دلایلی در هوای منزل نفوذ کرده باشند و مشکلاتی برای اعضای خانواده ایجاد کند که این ابزار می‌تواند این مواد آلرژی‌زا را از هوا حذف کند.

• گاها بوی بد که ناشی از عوامل مختلف است هوای منزل را نا متعادل می‌کند که این دستگاه مسئله بوی بد را به آسانی حل می‌کند.

 

 

مضرات استفاده از تصفیه کننده هوا

 

اگرچه دستگاه تصفیه هوا فواید بسیاری داشته که بسیاری را مشتاق خود کرده است؛ با اینحال این وسیله دارای عوارضی است که خریداران آن ،باید نسبت به آن آگاه باشند زیرا صداقت در ارائه محصول به مشتری از مهم‌ترین اصول وجدان و مشتری مداری است؛ عوارض دستگاه تصفیه هوا به شرح زیر می‌باشد:

 

انتشار گازهای اوزون: اوزون گازی است بدون بو و رنگ که باعث از بین رفتن انواع باکتری‌ها و میکروب‌ها می‌شود، شدت این گازها می‌تواند برای انسان ضررهایی داشته باشد؛ به همین دلیل نمی‌توان از هر دستگاه تصفیه هوایی در منزل استفاده کرد، لذا باید با دقت فراوان بهترین دستگاه تصفیه هوا را خریداری کنید زیرا دستگاه استاندارد با کنترل و تنظیم این گازها ضررهای آن را به شدت کاهش می‌دهد که اصلا برای انسان نگران کننده نیست.

انتشار اشعه UV: این اشعه عامل مناسبی برای از بین بردن ویروس‌ها می‌باشد؛ ولی اگر در دستگاه تصفیه استانداردهای آن را رعایت نکرده باشند وجود این گازها برای خانم‌های باردار می‌تواند مضر ‌باشد، پس تا حد امکان برای خرید دستگاه تصفیه هوا از فروشگاه‌های معتبر استفاده نمائید.

 

دستگاه‌های تصفیه هوا از نظر فیلتر به 5 نوع قابل تقسیم هستند، دستگاه تصفیه با فیلتر UV، فیلتر قابل تعویض، فیلتر یون‌ساز، تصفیه هیبریدی و تصفیه‌کننده الکترواستاتیکی که قبل از خرید حتما باید از نوع تمیز کردن فیلترها مطلع شوید.

 


برای مشاهده فیلتر دستگاه تصفیه هوا کلیک کنید.


 

اکنون می‌توانید بهترین نوع دستگاه تصفیه هوا را با ضمانت اصالت و کیفیت مطلوب، از سایت سروش طب خریداری نمایید.

 

سخن آخر

 

هوای پاک عامل سلامتی و هوای ناسالم نقش مهمی‌ در ابتلا به انواع بیماری‌ها دارد؛ به همین دلیل باید فکری به حال هوای منزل و محل کار خود کرد و بهترین راه کار، استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای استاندارد است که بتواند تنفس راحت‌تر را در منزل برای همه افراد فراهم کند و از بروز بیماری‌ها پیشگیری کند.