ورود

0

  • عنوان
  • قیمت واحد
  • تعداد
  • حذف
چطور با بخور درمانی آسم را معالجه کنیم؟
آذر 18

چطور با بخور درمانی آسم را معالجه کنیم؟

 

 

بیماری آسم چیست؟ علائم آن چگونه است؟

 

آسم (Asthma) یکی از بیماری‌های مزمن ریوی است که با انسداد مسیر تنفسی همراه است و با مشکلاتی چون خس‌ خس سینه، تنگی نفس و سرفه همراه است، این بیماری در افراد مختلف متفاوت است و دارای شدت و ضعف می‌باشد؛ در حال حاضر این بیماری درمان صد در صدی ندارد ولی روش‌های بسیاری در جهت کنترل و پیشگیری از پیشرفت آن وجود دارد که کمک بسیاری به مبتلایان آسم می‌کند.

علائم بیماری آسم بسیار شبیه به علائم سرماخوردگی است و با تداوم آن‌ها می‌توان به بروز این بیماری پی برد، از علائم آسم می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
1. تنگی نفس: طولانی شدن تنگی نفس می‌تواند این هشدار را به ما بدهد که بیماری ما جدی است و درد قفس سینه می‌تواند موید این مطلب باشد.
2. ایجاد مشکل در تنفس به هنگام خواب که به همراه خس خس سینه و سرفه همراه است.
3. شدت حملات سرفه و خس خس سینه به هنگام سرما خوردگی نیز از علائم آسم است.

 

 

 

بیماری آسم چگونه درمان می‌شود؟

 

همان طور که گفتیم؛ در حال حاضر درمان قطعی برای این نوع بیماری وجود ندارد، اما راه‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند به بهبود این بیماری کمک فراوانی کند و از شدت این بیماری بکاهد، افراد مبتلا به آسم باید تحت نظر پزشک متخصص باشند و در طول درمان از دارو استفاده کنند، روش‌های دیگری وجود دارد که به ضمیمه داروهای تجویز شده، کمک بسیاری در بهبود این بیماری می‌کند، جهت اطلاع از این روش‌ها توصیه‌های پزشکی و سنتی زیر را با دقت مطالعه کنید؛
1. هیچ گاه در معرض هوای آلوده قرار نگیرید و در منزل خود از دستگاه تصویه هوا خانگی استفاده کنید؛ به علاوه پوشاندن درزهای درب و پنجره جهت جلوگیری از نفوذ هوای آلوده بسیار موثر می‌باشد.


بیشتر بدانید: چگونه هوایی پاکیزه در منزل داشته باشیم؟


 

2. سعی شود همیشه منزل و محل کار خود را گردگیری کرده تا از نبود گردوغبار اطمینان حاصل شود.
3. رطوبت هوا را متعادل کرده و در فصول خشک مانند پاییز و زمستان رطوبت منزل و محل کار خود را افزایش دهید.

4. به هنگام خروج از منزل سعی شود برای پیشگیری از تنفس هوای آلوده از ماسک استفاده نمایید.
5. استفاده از بخور برای درمان آسم بسیار موثر می‌باشد، این روش از گذشته تاکنون مورد توصیه اطبا و پزشکان می‌باشد، بخور می‌تواند از انتشار ویروس‌ها پیشگیری کند و تا حد زیادی جلوی خس خس سینه و سرفه‌های ممتد را بگیرد.

 

 

بخور مناسب برای آسم در بهبود این بیماری کمک زیادی به مبتلایان آن می‌کند، بخور سرد برای آسم در فصل تابستان بسیار مفید است و باعث کاهش باکتری‌ها در محیط می‌شود و همچنین بخور گرم برای آسم در فصل پاییز و زمستان می‌تواند در بهبود بیماری بسیار کمک کننده باشد، زیرا با تنظیم رطوبت محیط، بسیاری از آلرژی‌ها، سرفه‌ها و خس‌ خس‌های سینه کاهش می‌یابد، اما تنظیم رطوبت گاها بسیار مشکل است؛ به عنوان مثال: در فصل زمستان بیمار مبتلا به آسم نهایتا می‌تواند دقایقی را به صورت سنتی خود را بخور دهد اما با توجه به خشک بودن محیط منزل به خاطر روشن بودن سیستم گرمایشی، مجددا همان سرفه‌های آزار دهند شروع می‌شود، بهترین ابزار برای تنظیم رطوبت و محافظت ریه از انواع آلرژی‌ها مخصوصا در افراد مبتلا به آسم استفاده از دستگاه بخور است که امروزه مورد توصیه بسیاری از پزشکان برای بیماران ریوی و مبتلا به آسم می‌باشد.


برای مشاهده انواع بخور خانگی کلیک کنید.


 

چه کسانی در معرض بیماری آسم قرار دارند؟

 

عده‌ای از افراد خواسته یا ناخواسته در معرض ابتلا به آسم قرار گرفته‌اند، عده‌ای به خاطر موقعیت شغلی، عادت‌های آسیب‌زا و شرایط محیطی در صدد ابتلا به آسم هستند؛ با این وجود عواملی که احتمال بیماری آسم را افزایش می‌دهد را معرفی می‌کنیم:
• داشتن آلرژی و حساسیت بالا
• چاقی و اضافه وزن
• سیگار کشیدن
• در معرض آلودگی و دودهای مختلف از جمله دود سیگار قرار گرفتن
• مشاغلی که با مواد شیمیایی در ارتباط هستند و یا محیط آلوده‌ای دارند
• کاهش وزن به هنگام تولد

 

 

هر کدام از این موارد می‌تواند خطر ابتلا به بیماری آسم را افزایش دهد و تنها راه پیشگیری مراقبت از خود و خانواده خود می‌باشد. افرادی که دچار آلرژی هستند و از خشکی آب و هوایی رنج می‌برند، می‌توانند برای بهبود آلرژی و پاک سازی محیط از دستگاه بخور استفاده کنند.


بیشتر بدانید: درمان آلرژی فصلی


 

آیا داروهای گیاهی می‌تواند در درمان بیماری آسم موثر باشد؟

 

گفتیم که یکی از موثرترین روش‌ها در بهبود آسم تنظیم رطوبت هوا و بخور می‌باشد؛ از آنجاکه داروها و مواد گیاهی موثری در زمینه درمان و بهبودی بیماری آسم داریم، می‌توانیم با میکس کردن مواد گیاهی و بخور، شاهد تاثیر دو چندانی در بهبود این بیماری باشیم؛ از جمله مواد گیاهی که توسط بخور می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد، اکالیپتوس است که دارای خواص درمانی بسیاری می‌باشد، تاثیر بخور اکالیپتوس برای بیماری‌های ریوی و آسم امروزه از دید کسی پوشیده نیست و علاوه بر بهبود آسم بسیاری از دردهای سینوزیتی را کاهش می‌دهد، علاوه بر اکالیپتوس، بخور آویشن تاثیر شگفتی در سلامت و بهبودی آسم دارد؛ آویشن به جهت داشتن خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی بسیاری از سرفه‌های مزمن ناشی از آلرژی، سرماخوردگی و آسم را کاهش می‌دهد و به روند درمان تسریع می‌بخشد.


برای مشاهده انواع دستگاه بخور گرم کلیک کنید.


 

سخن آخر

 

آسم یکی از بیماری‌های مزمن و رنج آور است و افراد مستعد را گرفتار خود می‌کند؛ به همین جهت بهتر است در جهت پیشگیری، خود را از آلودگی‌ها و انواع دودها دور نماییم، روند درمان این بیماری به وسیله داروهای شیمیایی می‌باشد که توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود اما برای بهبود در تنفس و پیشگیری از سرفه‌های مکرر و آلرژی‌ها بهترین راه درمانی استفاده از بخور می‌باشد بخور می‌تواند با خاصیت ضد باکتریایی سرفه‌ها را کاهش داده و تنفس راحت را برای بیمار فراهم سازد، بخور در صورت ترکیب با مواد گیاهی همچون اکالیپتوس و آویشن می‌تواند طول درمان را کوتاه و تاثیر مثبت در تنفس راحت را دو برابر نماید.

 

 

 

 محصولات پیشنهادی